25 Augustus 1949. BljDRAGE AAN DE MIDDELBARE HANDELS- AVONDSCHOOL TE HAARLEM. Aan de Raad, De Middelbare Handels-Avondschool te Haarlem, uitgaande van de Stichting R.K. Avond-onderwijs te Haarlem, ontvangt van de gemeente Haarlem een bij- drage ten bedrage van 40 van de netto-kosten der school, zulks voor alle leerlingen die deze school bezoe- ken. Daaronder vallen dus ook de leerlingen afkomstig uit andere gemeenten dan Haarlem. Het aantal buiten- leerlingen is echter de laatste jaren aanmerkelijk ge- stegen. Blijkens een van het bestuur der Stichting ontvangen schrijven komt het burgemeester en wethouders van Haarlem billijk voor, dat de buitengemeenten naar ver- houding in de kosten bijdragen, evenals zulks geschiedt ten aanzien van de leerlingen afkomstig uit de buiten- gemeenten, welke de openbare Handels-Avondschool te Haarlem bezoeken. Wij kunnen dit standpunt volkomen billijken en zijn dan ook van mening, dat er zeker' aanleiding bestaat eerstgenoemde school, die thans door 33 leerlingen uit Heemstede wordt bezocht, financieel te steunen. De gemeentelijke bijdrage ad 40 van de netto- kosten komt, volgens verkregen inlichtingen, neer op ongeveer f 30.per leerling per jaar, zodat inwilliging van de aanvrage voor de gemeente een uitgave zal medebrengen van ongeveer f 1000.— per jaar. Wij stellen U voor aan het gedane verzoek te voldoen door over te gaan tot de vaststelling van het bijgevoegde ontwerp-besluit. Heemstede, 11 Augustus 1949. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, loco-burg. De secretaris, N. Vos. J111 Ji

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 12