62 25 Augustus 1949. INRICHTING LOKALEN VOOR KLEUTER- ONDERWIJS. Aan de Raad, Zoals uw College bekend is zijn er thans in het geheel vier kleuterklasjes in de Openbare scholen onder- gebracht en wel één in de Bronsteeschool, één in de Voorwegschool en twee in de Dreefschool. Voor de nieuwe cursus zijn inmiddels, voor zover de beschikbare ruimte dit toeliet, weer kleuters toegelaten. Op het moment dat wij dit schrijven staan nog een dertigtal kinderen ingeschreven voor wie geen plaats is in de kleuterklas aan de Voorwegschool. Wij vinden daarin aanleiding U voor te stellen in deze school een1 tweede lokaal voor het kleuteronderwijs in te richten. Ongetwijfeld zullen wanneer bekend wordt dat daartoe besloten is, nog meer aanmeldingen van kleuters binnenkomen, zodat vrijwel zeker op een vol- ledige bezetting van dit lokaal met 36 kleuters kan worden gerekend. Voor de kleuterklassen in de Bronsteeschool en de Dreefschool zijn tezamen ongeveer veertig aanmeldingen binnengekomen van kinderen voor wie in het nieuwe cursusjaar geen plaatsruimte in deze klassen aanwezig is. Waar het zich laat aanzien, dat de ingebruikneming van de kleuterschool aan de Crayenestersingel nog vrij geruime tijd op zich zal laten wachten, komt het ons gewenst voor reeds thans naar een oplossing te zoeken om aan het verlangen van vele ouders tegemoet te komen. Wij menen deze oplossing gevonden te hebben door een lokaal van het perceel Binnenweg 160 tijdelijk als kleuterklas in te richten. Dit is mogelijk gebleken doordat de distributiedienst het gebouw binnenkort niet meer nodig zal hebben en zal kunnen volstaan met de beschikking gedurende een paar dagen per week over het in de tuin geplaatste houten gebouwtje. Zodra de school aan de Crayenestersingel gereed zal zijn geko- men, zal deze kleuterklas dus daarheen worden over- gebracht. De kosten worden door de Directeur van Openbare

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 14