58 25 Augustus 1949. RIJKSBIJDRAGE VOOR GROENENDAAL. Aan de Raad. Bij K.B. van 17 November 1938, no. 33 werd krachtens artikel 12 der Boschwet 1922 aan onze gemeente met ingang van 1 Januari 1939 opnieuw voor de tijd van 10 jaren een jaarlijkse bijdrage van /2000.— toegekend in de kosten van instandhouding van Groenendaal. Tot aanvaarding van deze bijdrage werd door de raad besloten bij zijn besluit van 6 Januari 1939, no. 7. Met het oog op het aflopen van deze bijdrage per 1 Januari 1949 werd door ons opnieuw om een Rijks- bijdrage verzocht, waarbij tevens gevraagd werd de bijdrage op een hoger bedrag te stellen met het oog op de uitbreiding die Groenendaal heeft ondergaan. Blijkens door ons ontvangen bericht is bij K B. van 11 Juni 1949, no. 25 opnieuw een bijdrage toegekend van 2000.echter voorlopig alleen voor het jaar 1949, aangezien voor 1950 vermoedelijk een andere regeling zal gelden. De overeenkomst, die bij de aanvaarding der bijdrage zal worden gesloten en waarvan het ontwerp voor U ter inzage ligt, bepaalt o.m. dat de gemeente zich ver- bindt het bos nôch geheel nöch gedeeltelijk te zullen vervreemden, nôch ten laste daarvan enig zakelijk recht te zullen verlenen dan na goedkeuring van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Velling of dunning van het bos mag niet geschieden dan na goedkeuring van genoemde Minister, terwijl de verpleging en instandhouding op oordeelkundige wijze dient te geschieden overeenkomstig een door de Minister goedgekeurd plan, aan hetwelk behoud en bevordering van natuurschoon ten grondslag ligt. Wij achten de gestelde voorwaarden niet bezwarend, zodat wij U adviseren de bijdrage te aanvaarden. Een ontwerp-besluit daarvoor wordt U hierbij aangeboden. Heemstede, 3 Augustus 1949. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, w.b. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 1