59 25 Augustus 1949 TIJDELIJKE BIJSLAG EN TIJDELIJKE KINDER- TOESLAG GEMEENTEPERSONEEL. Aan de Raad, Bij uw besluit van 25 November 1948 no. 119 werden wij gemachtigd om, overeenkomstig de door de Minister van Binnenlandse Zaken bij brief van 4 November 1948 verstrekte richtlijnen een bijslag op het salaris of loon van het gemeentepersoneel uit te keren, zulks geheel overeenkomstig de regeling zoals die bij Koninklijk Besluit ten gunste van het burgerlijk rijkspersoneel zou worden vastgesteld. Dit gold voor hen, voor wie het salaris of loon ten hoogste 308,— per maand of /71.— per week bedroeg. Onder dagtekening van 26 November 1948 werd daarop een circulaire van dezelfde Minister ontvangen, waarbij verzocht werd evenals dit voor het rijkspersoneel zou geschieden, een verdere tijdelijke loontoelage te verlenen, welke regeling hierop neerkwam, dat een der- gelijke toelage werd toegekend te beginnen met het twcede kind voor elk kind, waarvoor kindertoelage werd genoten. Deze toelage bedroeg: a. voor hen, die in hun betrekking bij voortduring een volledige dagtaak vonden, 0.25 per kind per week, onderscheidenlijk f 1.10 per kind per maand; b. voor hen, die in hun betrekking niet bij voortduring een volledige dagtaak vonden, /0.01 per kind per 2 werkuren. Deze regeling ging, evenals die voor de tijdelijke bijslag, in op 1 November 1948 voor hen wier bezoldi- ging of loon per maand of over een langere tijdruimte werd betaald en op de eerste dag van de loonweek waarin 1 November 1948 viel, voor hen, wier bezoldi- ging of loon per week werd betaald. Het centraal orgaan inzake gemeenschappelijke be- handeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden berichtte ons bij brief van 7 December 1948 no. 571, dat de overeenstemming welke in het centraal overleg

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 3