60 25 Augustus 1949. KINDERTOELAGEREGELING. Aan de Raad, Bij uw besluit van 29 April 1948, no. 43, is een nieuwe kindertoelageregeling voor het gemeentepersoneel vast- gesteld. De samenstelling daarvan heeft plaats gehad aan de hand van de richtlijnen welke waren opgenomen in de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken, d.d. 31 December 1947, no. 32108/G. Voornoemrle Minister heeft ons nader bij circulaires van 26 April en 21 Juni j.l., no. 39101/G mededeling gedaan van de redactie van de bepaling betreffende de kindertoelage, zoals die opgenomen zou worden, en inmiddels ook is, in het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948, nadat daarin de technische her- ziening is verwerkt. Deze mededeling is door de Minister gedaan met de bedoeling de gemeentebesturen in de gelegenheid te stellen bij de effectiëring van de maatregelen tot salaris- verbetering met bedoelde nieuwe redactie rekening te houden. Intussen mochten wij van het Centraal Bureau in zake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden, waarbij onze gemeente is aangesloten, een model voor een nieuwe kindertoelage- regeling ontvangen, waaromtrent te verwachten is dat dit de instemming van de voor beoordeling optredende Ministers zal hebben. Dit model is voor ons richtsnoer geweest voor de vaststelling van een nieuwe regeling. Plaatselijke om- standigheden maakten alleen een kleine wijziging nodig van de artikelen 1 en 13, terwijl de artikelen 9 en 10 van ons ontwerp niet voorkomen in het model van het Centraal Bureau, doch wel in de Rijksregeling. Op- neming in de gemeentelijke regeling van deze bepalingen lijkt ons wel gewenst. Wij stellen U daarom voor over te gaan tot de vast- stelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 11 Augustus 1949. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 7