103 29 December 1949. CREDIET HANDENARBEID CRAYENESTER- EN DREEFSCHOOL. Aan de Raad, Het hoofd van de Crayenesterschool heeft ons ruede- gedeeld, dat het vak handenarbeid zich tot dusver be- paald heeft tot figuurzaagwerk en zeer eenvoudig papierwerk, hetgeen ook te wijten is aan de achter ons liggende tijdsomstandigheden. Genoemd hoofd wenst dit vak in meer uitgebreide vorm te geven door over te gaan tot papierarbeid in volle omvang en ook klei-arbeid te gaan beoefenen. Bovendien zou begonnen kunnen worden met het onder- wijs in lichte houtarbeid. Om aan bovenstaand onderwijs uitbreiding te kunnen geven is het nodig, dat gereedschap wordt aange- schaft, waarvoor een crediet van f 700.benodigd is. Het hoofd van de Dreefschool wil ook gaarne het vak handenarbeid tot zijn volle recht laten komen, waarvoor o.m. de aanwezige gereedschappen voor linoleumbewerking en houtarbeid behoren te worden aangevuld. De kosten van aanvulling van de gereed- schappen en aanschaffing van materialen worden be- groot op f 664. Voor een goede opberging van de aan te schaffen gereedschappen en materialen behoort een gereed- schapskast en stelling aanwezig te zijn, evenals êen gelegenheid voor opberging van de werkstukken van de leerlingen. De kosten van een en ander worden ge- raamd op f 600. Wij kunnen ons geheel met de plannen van gencem- de hoofden verenigen en stellen U voor ons een crediet van f 700.-voo'r de Crayenesterschool en van f 1264.voor de Dreefschool, in totaal dus f 1964. beschikbaar te stellen. Heemstede, 14 December 1949 Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 13