104 29 December 1949 Artikel 6. In geval van afwezigheid van de commandant berust de technische leiding bij brand bij de hoogst aanwezige in rang. De eerst aanwezige brandmeester behoudt de leiding bij brand totdat een hogere in rang dit bevel overneemt. Buiten het verzorgingsgebied van de brandweer vindt de bevelvoering plaats overeenkomstig het bepaalde in art. 6 van de beschikking ..Hulpverlening Brandweren". Artikel 7, 1. Voor de aanstelling als bevelvoerende komen in aanmerking zij die: a. de Nederlandse nationaliteit bezitten; b. van onbesproken levensgedrag zijn; c. lichamelijk geschikt zijn blijkens een verklaring afgegeven door de gemeente-arts: d. een leeftijd van tenminste vijf en twintig jaar hebben bereikt; e. voldoen aan de eisen van ontwikkeling, welke in verband met de functie in deze gemeente redelijkerwijze kunnen worden gesteld; f. door de aard van hun dagelijkse werkzaamheden en de ligging van hun woning in de gemeente geacht kunnen worden in staat te zijn hun taak bij de brandweer op juiste wijze te vervullen; g. voldoen aan de volgende eisen: ten minste een diensttijd van twee jaren bij de brandweer hebben; grondig kennis van wettelijke bepalingen en andere voorschriften. welke van belang zijn voor de brandweerzorg, van de organisatie van de plaatselijke brandweer en het systeem van on- derlinge hulpverlening, van de inrichting en werking van de brandmeldings- en alarmerings- systemen in het algemeen en van het plaatselijke in het bijzonder, van bluswatervoorzieningen in het algemeen, van de gedragingen bij brand van brandgevaarlijke vaste, vloeibare en gasvormige stoffen en van de eventuële blussing daarvan, van de brandbestrijding in de ruimste zin, van de inrichting en het gebruik van brandweer-

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 19