99 29 December 1949. SCHOOL- EN BEROEPSKEUZE. Aan de Raad. Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1949 in Uw vergadering van 31 Maart j.l., heeft Uw medelid Mevr. v. Nispen-v. Wely te kennen gegeven, dat zij de schoolhoofden in de gelegenheid1 gesteld zou willen zien de leerlingen van de hoogste klas te laten testen op hun talenten, terwijl zij verder het onderwij- zend personeel attent gemaakt zou wensen te zien op de daarvoor bestaande mogelijkheden. Bij bedoelde suggestie inzake het testen van school- kinderen sloot de heer Zegwaart zich aan. Deze voe"rde o.m. aan, dat het zeer wel mogelijk isi om beipaalde leerlingen, die de hoogste klas verlaten en dus op het punt staan in het bedrijfsleven te woxden opgenomen, op kosten der gemeente te laten testen teneinde te voor- komen dat zij op een voor hen verkeerde plaats in de maatschappij belanden. Onzerzijds is daarop over beroepskeuze en over het testen der schooljeugd medegedeeld, dat het eerste reeds een punt van bespreking uitmaakt bij de Com- missie van Beheer van de schoolartsendienst, in welke Commissie dit onderwerp enkele keren ter sprake kwam. Ook in de Commissie voor het Onderwijs is dit aan de orde geweest. Een en ander h'eeft ons doen overwegen of er al dan niet aanleiding bestaat over te gaan tot de instel- ling van een commissie of bureau voor school- en be- roepskeuze. Bij bevestigende beantwoording van die vraag zou dan te overwegen zijn of een zodanige com- missie of bureau alleen voor onze gemeente zou moeten werken, dan wel of daarvoor samenwerking zou kunnen worden gezocht met gemeenten uit de naaste omgeving, waarbij wij in de eerste plaats denken aan de gemeenten Bloemendaal en Zandvoort, waarmede onze gemeente een gemeenschappelijke schoolartsendienst heeft inge- steld. Eerst komt echter de vraag aan de orde, of er voor de gemeente in dit opzicht momenteel een taak bestaat. Wij behoeven o.i. geen antwoord te geven op de vraag

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 1