106 29 December 1949 m OPVOEDING TOT BURGERZIN. Aan de Raad, In verschillende gemeenten des lands heeft het ge- meentebestuur zich door middel van een boekwerkje gericht tot de bevolking, meer in het bijzonder tot het aankomende kiesgerechtigde deel daarvan, met het doel de jongere generatie van kiesgerechtigden in algemene zin in te leiden tot belangstelling en begrip voor de publieke zaak en hen voor te lichten omtrent de funda- mentele betekenis van de democratische instellingen in ons staatsbestel, waarin de Nederlandse volkskracht en saamhorigheid in de loop der geschiedenis eigen gestalte verkreeg. Wij zijn van mening dat het voren omschreven doei dient te worden bevorderd en daarom juichen wij het ten zeerste toe, dat deze aangelegenheid de volle aan- dacht heeft van de Vereniging van Nederlandse ge- meenten, die op zich heeft genomen voor alle gemeen- ten een uitgave, als bovenvermeld, voor te bereiden, waaraan door het toevoegen van een afzonderlijk hoofdstuk toch een eigen gemeentelijk karakter wordt gegeven. Ook onze gemeente dient hierbij niet achter te blij- ven en daarom zouden wij in het komende jaar aan alle nieuwe kiezers een dergelijk boekje ter hand willen stellen. Aangezien er ongeveer 400 nieuwe kiezers zuilen zijn en de boekjes vermoedelijk f 1.25 per stuk zullen kos- ten, zal de aanschaffing alleen reeds een bedrag van f 500.vorderen. De bedoeling is dit boekje aan de nieuwe kiezers bij het bereiken van de kiesgerechtigde leeftijd toe te zen- den, terwijl nog nader zal worden overwogen of het nodig zal blijken op andere wijze de belangstelling te wekken welke wordt beoogd. Ook daaraan zullen zeker kosten zijn verbonden. De uiterlijke blijken van belangstelling van het ge- meentebestuur met het wel en wee der inwoners dienen echter niet alleen uit te gaan naar de jongeren, maar ook naar de ouderen. Zo blijkt ons steeds weer dat een teken van medeleven van de zijde der gemeente ter /miin

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 31