31 23 Mei 1950. totaal bedrag dat de belastingplichtige is verschuldigd wegens inkomstenbelasting over het laatstverlopen kalenderjaar of gedeelte van het kalenderjaar (belas- tingtijdvak) en wegens vermogensbelasting over het lopende belastingjaar. Indien de niet van tafel en bed gescheiden echtgenoot van de belastingplichtige zelf in de Vermogensbelasting is aangeslagen wordt bij het bepalen van de maatstaf mede rekening gehouden met de door de echtgenoot over het hiervoor bedoelde belastingjaar verschuldigde Vermogensbelasting. Indien de belastingplichtige op grond van art. 54 van het Besluit op de Inkomstenbelasting 1941 of krachtens bepalingen, die later op dit punt worden vastgesteld. niet in de Inkomstenbelasting wordt aangeslagen, is maatstaf de loonbelasting. welke van de belastingplich- tige is ingehouden en (of) nagevorderd over het, bij de aanvang van de in deze verordening verstrekte dien- sten, laatstverlopen kalenderjaar. Was de belastingplichtige in het hiervoor bedoelde kalenderjaar niet belastingplichtig voor de Inkomsten- belasting of voor de Loonbelasting. dan wordt als maat- staf genomen het totaal-bedrag van de Inkomstenbelas- ting of de Loonbelasting en de Vermogensbelasting, welke vermoedelijk verschuldigd zijn over het kalender- jaar, onderscheidenlijk het belastingjaar waarin de dien- sten zijn aangevangen. Is de belastingplichtige een gehuwde vrouw, die niet duurzaam gescheiden van haar echtgenoot leeft, dan wordt de maatstaf bepaald alsof de echtgenoot de be- lastingplichtige is. Bij het vaststellen van de maatstaf wordt de aftrek ter voorkoming van dubbele belasting buiten aanmerking gelaten. Indien meerdere personen, tot één gezin behorend, in één perceel samenwonen, wordt voor de hierna te noemen berekening van het recht het gezamenlijk be- drag der maatstaven van deze personen als één maat- staf genomen. Bij gebreke van deze gegevens wordt het recht ge- regeld naar de aanslag in het laatstbekende belasting- jaar. Zodra de aanslag voor het toe te passen belasting- jaar definitief bekend is geworden, wordt het te veel be- taalde terstond terugbetaald en een eventueel te weinig

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 14