43 23 Mei 1950. 4e Afd. STICHTING VOLIÊRE EN MARMOTTEN- HUISJE IN GROENENDAAL. Aan de Raad, Het is ons gebleken, dat de aanwezigheid van ver- schillende soorten dieren in de hertenkamp en ook de konijnenberg in Groenendaal, voor de bezoekers van het wandelbos een zeer grote aantrekkelijkheid vormt. Deze grote belangstelling is voor ons aanleiding ge- weest om plannen te beramen voor het stichten van een voliêre en daarbij een marmottenhuisje. Voor die- renliefhebbers wordt hierdoor de gelegenheid hun be- langstelling naar velerlei diersoorten te doen uitgaan aanmerkelijk uitgebreid, terwijl in het algemeen de aan- trekkelijkheid van het wandelbos wordt vergroot. Het Engelse bos, gelegen in de onmiddellijke om- geving van de hertenkamp, leent zich uitstekend voor de plaatsing van de voor opgemeld doel benodigde ge- bouwtjes. Op de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende tekening is aangegeven hoe de opzet is gedacht, terwijl uit de begrotingen blijkt, dat voor de stichting van een en ander benodigd zal zijn een bedrag van 8300. voor de voliêre en f 1450.voor het marmottenhuisje of in totaal f 9750.De levensduur van deze gebouw- tjes menen wij op niet langer dan 10 jaren te moeten stellen, zodat ook de afschrijving in die periode zal dienen te geschieden. Wij stellen U voor ons te machtigen de boven- vermelde werken tot stand te brengen door bekrachti- ging van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 17 Mei 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 47