46 23 Mei 1950. 2e Afd. VERHOGING SUBSIDIE SCHOOL- EN WERKTUINEN. Aan de Raad, Op de begroting voor 1950 is onder volgno. 574 een subsidie van f 1000.geraamd ten behoeve van de Heemsteedse Vereniging voor school- en werktuinen. Het bestuur verzocht ons deze met f 1500. te willen verhogen. In het algemeen staan wij op het standpunt dat subsidietoekenningen bij de begroting zelf behandeld dienen te worden en dat tussentijdse verhogingen zoveel mogelijk voorkomen dienen te worden. Genoemde Vereniging kreeg evenwel na de vaststel- ling van de begroting onverwachts gelegenheid om het complex der schooltuinen uit te breiden met 2700 M2, waardoor het aantal tuintjes van 230 op 350 kon worden gebracht. Hieruit vloeien verschillende uitgaven voort die de Vereniging niet kan dragen. De aanvrage tot genoemd bedrag is voor een deel °ok een gevolg van een beslissing van de Staten dezer provincie, waarbij de oude subsidieregeling werd inge- trokken en waarbij een nieuwe regeling werd vastge- steld. Vöör 1 Januari 1950 was de subsidie van de pro- vincie afhankelijk van de bijdragen welke van andere zijde werden ontvangen. Thans zal in een eventueel nadelig saldo der tuinen een jaarlijkse bijdrage worden verleend van ten hoogste f 2.75 per deelnemend kind en per bewerkt tuintje, o.m. onder voorwaarde, dat de de gemeente ten minste het dubbele der provinciale bijdrage beschikbaar stelt. Het aantal tuintjes bedraagt na de uitbreiding 350, zodat de bijdrage van de pro- vincie ten hoogste f 962.50 zal bedragen. Dit zal dus alleen worden ontvangen wanneer de gemeente twee- maal dit bedrag of 1925.beschikbaar stelt en hier- mede geen batig salcïo ontstaat. Naast de f 1000.in contanten ontvangt de Ver- eniging het op de tuinen staande gebouwtje gratis van de gemeente in gebruik. De huurwaarde hiervan wordt geschat op f 208.per jaar. Met het verschil tussen f 1925.en f 1208.kan de Vereniging echter niet volstaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 53