46 23 Mei 1950. Er is n.l. nodig voor spitloon, bemesting, aiwerking, zaden, huur en gereedschap /1115,- Verder worden door de Vereniging regel- matig aan alle lagere- en u.l.o.-scholen, 14 m totaal, drukwerken toegezonden onder de titel ^.De natuur van de maand", ten getale van 50 per school, met een handleiding voor de onderwijzer. Dit gebeurt 10 maal per jaar drukwerken worden zeer enthousiast ontvangen en worden algemeen als een prachtig hulpmiddel bij het onderwijs in plant- en dierkunde aanvaard. De kosten hiervan bedragen ongeveer f 150- Het wegbreken van de oude huisjes in het rront van de tuin noopt tot aanplanting van nieuwe heesters en enkele bijkomende werkzaamheden. De kosten hiervan worden begroot op j 200 /1465,— zodat een hogere subsidie nodig is van rond f 1500. Tengevolge van deze uitbreiding nemen thans 9 van de 10 agere scholen aan het schooltuinwerk deel tw 3 openbare-, 2 Prot. Chr. en 4 R.K. scholen, iede^ met 1 kias. Wij juichen het toe, dat aan dit nuttige werk een zo algemeen karakter kon worden gegeven en menen dat de gemeente de Vereniging hierin financieel behoort te steunen, al is het uiteraard jammer, dat een deel van de rmanciële Iasten van dit werk van de provincie naar de gemeente wordt verschoven. Wordt echter zonder meer.het gevraagde bedraq be- schikbaar gesteld, dan kan daarmede een batig saldo op de rekenmg ontstaan met het gevolg dat de provin- ciale subsidie wordt verlaagd. Wij stellen U daarom voor de subsidie aan de Vereniging te verhogen tot ten hoogste 2500.met dien verstande, dat zoveel min- der wordt uitbetaald als voldoende is om met de maxi- mum subsidie van de provincie een sluitende exploitatie- rekening te verkrijgen.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 54