55 29 Juni 1950. 2e Afd. VERPACHTING BLOEMBOLLENGROND. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 26 Januari dezes jaars No. 5 werd besloten aan J. Kaptein alhier, voor de jaren 1949 tot en met 1954 te verpachten een perceel bloembollen- grond, uitmakende een gedeelte van de buitenplaats „Meer en Berggroot 1280 R.R., voor een pachtsom van 1280.per jaar, onder nader door ons te stellen voorwaarden. Tegen deze pachtprijs bestaat bij de Grondkamer voor Noordholland bezwaar en deze is van oordeel, dat slechts een bedrag van 0.85 per R.R. toegestaan kan worden. Voorts is gebleken, dat de werkelijk beteelbare grootte niet 1280 doch 1350 R.R. bedraagt. De aanvankelijke grootte was van de vorige eigenaresse overgenomen. Tenslotte wil het ons voorkomen, dat de betreffende grond zich in de toekomst uitstekend zou kunnen lenen voor de aanleg van school- en werktuinen. De daar- voor thans in gebruik zijnde terreinen aan de Heren- weg hebben volgens het uitbreidingsplan een andere bestemming, zodat t.z.t. voor dit doel een andere plaats gezocht zal moeten worden. In dit verband lijkt het ons gewenst, de grond aan Kaptein slechts van jaar tot jaar te verhuren, voor de eerste maal van 1 Janu- ari 1949 tot 1 Januari 1951. Onder mededeling dat ook de Commissie voor het Grondbedrijf zich met het vorenstaande kan verenigen, stellen wij U voor dien- overeenkomstig te besluiten en bieden U daartoe een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 21 Juni 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 25