77 28 September 1950. 2e Afd. LEERBOEKEN EN LEERMIDDELEN ST. ALOYSIUSSCHOOL. Aan de Raad. Wij delen U mede, dat door het R.K. Kerkbestuur van de Parochie O.L. Vr. Hemelvaart, alhier, onder dagtekening van 7 September 1950 een aanvrage is ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920 ten behoeeve van de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan de nodige gelden te mogen ont- vangen voor: 1het aanvullen van de leermiddelen voor de klassen 2 tot en met 6; 2. de aanschaffing van een nieuwe methode voor het vak kennis der natuur, en 3. de inrichting van een 7e en 8e leerjaar. Het aantal leerlingen van genoemde school is in de loop der jaren aanzienlijk toegenomen. Voor de le klasse zijn reeds in 1947 de benodigde gelden aangevraagd en toegestaan voor aanschaffing van leerboeken, terwijl toen ook uitbreiding van het aantal banken heeft plaats gehad. Thans wordt een beroep gedaan op art. 72 van bovenvermelde wet voor aanschaffing van leerboeken voor de 2e tot en met 6e klasse wegens toename van het aantal leerlingen. Voor het vak kennis der natuur wordt verzocht gel- den beschikbaar te willen stellen om een nieuwe methode te kunnen aanschaffen, aangezien de bestaande methode niet meer aan te vullen en zeer verouderd is. Verder worden gelden gevraagd voor de inrichting voor het centrale 7e en 8e leerjaar der R.K. lagere jongensscholen in Heemstede; ook de voor dit onder- wijs in aanmerking komende leerlingen van de St. Jozefschool en de Jacobaschool zullen op de St. Aloysiusschool worden toegelaten. Met de instelling van deze leerjaren wordt voldaan aan het bepaalde in artikel 20 bis van de wet van 19 Januari 1950, Stbl. K 14, tot wijziging van de Lager-onderwijswet 1920.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 11