79 28 September 1950. 2e Afd. BÏJDRÄGEN AAN BIJZONDERE SCHOLEN VOOR M.O. EN V.H.O. Aan de Raad. In uwe vergadering van 28 November 1946 werd op ons voorstel besloten niet weder over te gaan tot het verstrekken van bijdragen aan de bijzondere middelbare scholen in Haarlem en omgeving, behoudens als over- gangsmaatregel over 1946 aan het R.K, Lyceum voor meisjes Sancta Maria. Wij kwamen tot dat voorstel op grond van de bestaande Rijks-subsidieregeling en de toekenning van subsidie door het Rijk aan middelbare scholen die deze subsidie nog niet ontvingen. Ook gaven ons de toen door de besturen verstrekte finan- tiële gegevens geen aanleiding weder een bijdragerege- ling te heffen. De besturen van een drietal Lycea hebben zich onlangs weder tot ons gewend met het verzoek deze aangelegenheid opnieuw in overweging te willen nemen, omdat zij bij het ontbreken van een bijdrage van de gemeente genoodzaakt zijn aan de schoolgeldplichtigen, naast een schoolgeld, een bijdrage in rekening te bren- gen voor dekking van het tekort. Door deze verplichte bijdrage worden deze ouders zwaarder belast dan wan- neer de kinderen een openbare middelbare school zouden bezoeken. Wij vestigen er de aandacht op, dat bij de wet van 12 Augustus 1949, Stbl. J. 387, de middelbaar onder- wijswet zodanig is gewijzigd, dat voor bepaalde uit- gaven de subsidie van het Rijk van 80 is verhoogd tot 95 Men zou daaruit de indruk kunnen krijgen, dat de scholen daarmede in belangrijk gunstiger finan- ciële omstandigheden komen te verkeren. In de praktijk is dat echter voor de door ons bedoelde scholen niet het geval, omdat, wanneer subsidie en schoolgeld samen de voor de berekening van die subsidie toelaatbare uit- gaven overschrijden, de subsidie dan met het verschil wordt verlaagd. Alleen de scholen die een laag bedrag aan schoolgeld ontvangen zijn dus met de verhoging van het subsidiepercentage gebaat. Wel is het de be- doeling van het Rijk de subsidie in de administratie- kosten te verdubbelen en zullen de door het Rijk op de subsidie te verstrekken voorschotten renteloos wor- den verleend, zodat de rente die hiervoor thans ver- schuldigd is, wordt uitgespaard.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 19