79 28 September 1950. Waar het Rijk niet alle uitgaven der scholen voor subsidie in aanmerking brengt, blijven er voor de scho- len ongedekte uitgaven over, die op enigerlei wijze moeten worden gedekt. In deze uitgaven nu vragen de besturen van de gemeente een bijdrage met de be- doeling dan de bijdrage die nu van de ouders wordt gevraagd te laten vervallen. Wij hebben de indruk, dat tegen het verstrekken van door ons gewenste finan- ciële gegevens bij de besturen geen bezwaren bestaan, zodat wij beter in staat zijn ons er van te overtuigen dat een te verlenen bijdrage inderdaad voor de school nodig is. Uit de ingezonden gegevens hebben wij inderdaad kunnen opmaken dat de besturen uitgaven hebben te doen die niet voor Rijkssubsidie in aanmerking komen, waaronder er zich wel bevinden die bezwaarlijk voor rekening van de woongemeente gebracht kunnen wor- den. In het algemeen achten wij het te verdedigen wanneer de gemeente de scholen enigszins tegemoet komt, zodat wij er wel voor kunnen gevoelen dat weder een bijdrageregeling wordt getroffen. Het komt ons het meest doelmatig voor wanneer deze voor de drie scho- len op eenzelfde bedrag per leerling wordt bepaald. Aan de hand van de over 1949 verstrekte cijfers menen wij dat met een bijdrage van f 20.per leer- ling per jaar zal kunnen worden volstaan. Wij stellen ons voor dat deze voor het eerst kan gelden over 1950. Het aantal leerlingen uit Heemstede bedraagt op het Christelijk Lyceum 180, op het R.K. Jongenslyceum 69 en op het R.K. Meisjeslyceum 51, totaal dus 300, zodat de uitgaven voor 1950 ongeveer f 6000,zullen bedragen. Wanneer U zich met ons voorstel kunt verenigen kan hiervoor een post op de begroting worden gebracht en kan afschrijving van de post van onvoorziene uit- gaven plaats hebben. Een ontwerp-besluit tot vast- stelling van een bijdrage-regeling wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 19 September 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 20