75 28 September 1950 2e Afd. CREDIET IN REKENING-COURANT. De Raad der gemeente Heemstede; Overwegende dat het, in verband met het bepaalde in artikel 11, 2e lid, van het Besluit Bezettingsmaat- regelen noodzakelijk is, dat een regeling wordt getroffen voor het op 1 December 1950 vervallende besluit van 13 Maart 1945, no. 3, inzake het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., Agentschap Haarlem; BESLUIT; I. in te trekken het besluit van 13 Maart 1945, no. 3, van de burgemeester, ter waarneming van de taak van de Raad; II. met de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., Agentschap Haarlem, een overeenkomst aan te gaan op de grondslag van het volgende: 1. De Nederlandsche Handel-Maatschappij opent ten behoeve van de gemeente een crediet in rekening-courant, waarvan het maximum be- bedrag niet meer zal bedragen dan één honderd duizend gulden. 2. De Nederlandsche Handel-Maatschappij be- paalt de rente, over de debet-saldi verschul- digd, welke niet meer zal bedragén dan 4 per jaar. Van iedere wijziging der rente zal tijdig aan de gemeente worden kennisgegeven. 3. Over het krachtens deze overeenkomst geopen- de crediet zal op dezelfde wijze en door dezelfde ambtenaren beschikt kunnen worden als geldt voor de opname van gelden uit een credit-saldo der gemeente bij genoemde instelling, terwijl ook overigens, voor zover mogelijk, de voor- waarden zullen gelden, welke opgenomen zijn in de met die instelling gesloten overeenkomst inzake de belegging van overtollig kasgeld der gemeente.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 7