88 26 October 1950. 2e Afd. CREDIET VOOR BOEKEN TEN BEHOEVE VAN DE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Aan de Raad. Het zal ongetwijfeld ook U tot voldoening aanleiding geven dat de gemeentelijke openbare leeszaal en biblio- theek een toenemende belangstelling te zien geeft, zo- dat steeds meer blijkt, dat met in het leven roepen van dit instituut in een in de gemeente bestaande behoefte is voorzien. Wij hebben de maandoverzichten van dit jaar, waarop gegevens voorkomen omtrent het bezoek aan de leeszaal en over de uitgeleende boeken, voor U ter inzage gelegd, zodat U zichzelf een oordeel kan vormen over de mate van de beiangstelling die voor een en ander bestaat. Het blijkt echter, dat het crediet voor de aanschaf- ring van nieuwe boeken, mede door de invoering der jeugdbibliotheek, niet voldoende ruim is gesteld. Zo is het niet mogelijk voldoende uitbreiding te geven aan rubrieken als psychologie, opvoedkunde, natuur-, tech- nische- en verkeerswetenschappen, aan Franse, Duitse en Engelse romans, alsmede aan Protestantse theologi- sche werken. Het ligt daarom in ons voornemen op de begroting voor 1951 een hoger bedrag voor boeken- aankoop te ramen. De directeur heeft ons kenbaar gemaakt, dat er voor de leeszaal een achterstand bestaat in de duurdere boeken en grotere naslagwerken, waarvan wij noemen, die op het gebied van techniek en ambachten, opvoed- kunde, natuurwetenschappen en Protestantse theologie. Na de ingebruikneming van de O.L.B. kon hierin prac- tisch niets worden gekocht. De directeur acht voorzie- ning hierin nodig en verzoekt om deze achterstand in te halen door voor dit doel voor éénmaal een crediet van 1000.ter beschikking te willen stellen. Wanneer deze instelling blijvend de belangstelling van het publiek wil houden, is het gewenst dat aan de vraag zo ruim mogelijk kan worden voldaan. Wij stellen U daarom voor, ten laste van de dienst 1950 een extra crediet beschikbaar te stellen van f 1000, om daarmede de directeur in de gelegenheid te stellen

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 7