105 30 November 1950. 2e Afd. CREDIET VOOR WONINGEN VIJFHEREN- STRAAT EN WIEKENPLEIN. Aan de Raad. Uit een bij ons ingekomen rapport blijkt, dat de hou- ten vloeren van de 9 en de 10 woningen, welke ge- bouwd werden aan de Vijfherenstraat en het Wieken- plein voornamelijk in de portalen en bij de voor- en achtergevels gaan verzwammen. De directeur van openbare werken meent, dat het ontbreken van zand- annvulling onder de vloeren de oorzaak van dit ver- zwammen is. Deze zandaanvulling was wel in het bestek opgenomen, maar is om bezuinigingsredenen niet uit- gevoerd, daar op uitdrukkelijk verlangen van het Mini- sterie van Wederopbouw en Volkshuisvesting de aan- neemsom met ongeveer 9000.moest worden verlaagd. Vanwege de dienst van openbare werken werd onderzocht of er voldoende ventilatie onder de vloeren was. De vereiste openingen waren echter aan- wezig. Uit het bedoelde rapport blijkt verder, dat van fouten of nalatigheid van architect of aannemer hier niet kan worden gesproken. Om het euvel van het verzwammen der vloeren tegen te gaan zal pl.m. 40 cm. schoon duinzand onder de vloeren moeten worden gebracht. Het is uiteraard dringend gewenst, dat hierin zo spoedig mogelijk wordt voorzien om verdere schade te voorkomen, Met de fa. J. J. Boot en W. Kleyn, aannemers van de bouw van deze woningen, werd overleg gepleegd over bedoelde •zandaanvulling en bijkomend werk, welke firma hier- voor een prijs van f 1995,— heeft opgegeveu. De direc- teur van openbare werken kan met dit bedrag volkomen accoord gaan. Het werk zal onder leiding van de architect, de heer J. Ph. Peper, worden uitgevoerd, zonder dat hiervoor kosten door hem in rekening zullen worden gebracht. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 25