106 30 November 1950, van het rioolwater tot stand brengen op zodanige af- doende wijze, dat daarmede ook voldaan wordt aan de eisen, welke Rijnland stelt. Hoe eenvoudig ook opgezet, toch is de bouw van een zuiveringsinrichting een kostbaar object. Volgens de voor U ten raadhuize ter inzage liggende begroting, zal de stichting van de zuiveringsinrichting een bedrag vorderen van f 705.500.terwijl voor bijkomende kosten, t.w. het venyijderen van het pomp- gebouw aan de Heemsteedse Dreef, het maken van een nooduitlaat, het voltooien van de toegangsweg naar de zuiveringsinrichting en het uitdiepen van de afvoersloot, nog nodig zal zijn een bedrag van f 36.500.alzo in totaal f 742.000. Wij zijn er ons van bewust, dat door de uitvoering van dit werk een jaarlijks terugkerende last wordt aan- vaard van belangrijke omvang. Aangezien uit hygiënisch oogpunt en mede ter vol- doening aan de eisen van het Hoogheemraadschap van Rijnland uitvoering van dit werk niet langer kan wor- den uitgesteld, menen wij de nieuwe verzwaring van de uitgaven te moeten aanvaarden. De uitvoering van dit werk zal geruime tijd duren, zodat verwacht mag worden, dat eerst in 1952 het geheel zal zijn voltooid. De jaarlijkse lasten zullen, wanneer de inrichting klaar is, een bedrag van naar schatting f 72.000.belopen. Dat zulk een bedrag niet zonder meer in de begroting kan worden opgenomen, zal ieder duidelijk zijn. Een verhoging van de inkom- sten zal daar tegenover moeten staan. Wij zijn voor- nemens U hieromtrent binnenkort nadere voorstellen te doen. De uitgaven, welke in 1951 voor deze inrichting ten laste van de gewone dienst moeten worden gebracht zouden wij, voor zover de gewone middelen ontoerei- kend zijn, willen dekken door te beschikken over een deel der reserve. Voorstellen daaromtrent zullen U ook tijdig worden gedaan. Wij stellen ons voor de afschrijving van f 608.100. voor gebouwen, buizen en speciale apparaten te doen geschieden in 40 jaar; van f 51.300.voor instrumen- ten en electrische installaties in 30 jaar; van f 46.100.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 29