107 30 November 1950. 4e Afd. UITBREIDING GEZONDHEIDSHUIS. Aan de Raad. Op 15 Juli 1933 werd in gebruik genomen het Ge- zondheidshuis aan de Lieven de Keylaan, voor welks stichting bij raadsbesluit van 28 Juli 1932 de nodige gelden beschikbaar werden gesteld. De bouw van deze inrichting, welke geschiedde ten behoeve van de ge- zondheidszorg in deze gemeente, is een daad van wijs beleid gebleken. Het beste bewijs hiervoor is het feit, dat het gebruik dat van het Gezondheidshuis wordt gemaakt zo'n vlucht heeft genomen, dat de verwach- tingen, welke daaromtrent destijds werden gekoesterd, verre zijn overtroffen. De noodzakelijkheid van uitbrei- ding van het gebouw doet zich dan ook reeds lange tijd gevoelen. Het is ook begrijpelijk, dat zulks het geval is wan- neer men aandacht schenkt aan het feit, dat bij het voorstel tot de stichting van het gebouw slechts als doel werd gesteld, dit te gebruiken voor zuigelingen- en kleuterzorg, voor magazijnruimte voor het Witte Kruis en de Wijkverpleging, voor behandeling van patiënten door de wijkverpleegsters en voor diathermie- en hoogtezonbehandeling. Thans wordt het gebouw mede gebruikt voor het houden van polikliniek door een psychiater, een oogarts, een vrouwenarts, een chirurg, een neus-, keel- en oor- arts, een kinderarts en een huidarts, terwijl voorts nog zitting wordt gehouden door een masseur. Voor een internist, die hier gaarne polikliniek wil houden en aan wiens arbeid grote behoefte bestaat, is helaas geen plaats meer in te ruimen. Het is duidelijk, dat de beschikbare ruimte geheel onvoldoende is om alle specialisten gelegenheid te geven hun werk rustig te verrichten. Wij laten hieronder enkele gegevens volgen over de aantallen behandelingen, die dit jaar in het Gezond- heidshuis plaats vonden. Physische therapie 7200 behandelingen Polikliniek 2600 Heilgymnastiek en massage 1500 Zuigelingenzorg 2000 consulten Kleuterzorg 1000

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 31