107 30 November 1950. ter het gebouw nog een grote tuin aanwezig is, welke benut kan worden voor deze uitbreiding. Daardoor is het tevens mogelijk hoogbouw te ontgaan omdat deze, voor een inrichting als het Gezondheidshuis, voor vele bezoekers bezwaren oplevert. Op de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende tekening en uit de daarbij behorende toelichtende be- schrijving blijkt, dat in aansluiting met de bestaande bebouwing een harmonisch geheel is verkregen. Ter voorkoming van een te intensief gebruik van de betrekkelijk smalle gangen, alsmede ter bevordering van de rust in het gebouw, is een tweede ingang geprojec- teerd aan de westzijde, welke door middel van een pad van 1.50 M. breedte te bereiken is vanaf het Raadhuis- plein. Een ruimere toegang aan de zijde van de Hendrik de Keyserlaan ware ons aangenamer geweest, maar aangezien de daarvoor benodigde grond thans niet is te verkrijgen, menen wij het pad, dat zich bevindt tussen de percelen Raadhuisplein 14 en 16 mede als toegang tot het westelijk deel van het Gezondheidshuis te moe- ten benutten. Mocht zich te zijner tijd toch nog de ge- legenheid voordoen de beschikking over een deel van de tuin van het perceel Raadhuisplein 8 te verkrijgen, dan brengt dit geen wijziging van de indeling van de uitbreiding met zich, omdat nu reeds met die mogelijk- heid rekening is gehouden. De uitbreiding, zoals deze is ontworpen, beslaat een oppervlakte van 360 M2 en heeft een inhoud van onge- veer 1560 M3. De kosten hiervan, met inbegrip van de daarmee gepaard gaande verbouwing van een deel van het bestaande gebouw, worden blijkens de door de architect opgemaakte begroting geraamd op f 115.500.-. Voor aanschaffing van meubilair, stoffering, instrumen- ten en apparaten, alsmede voor tuinaanleg zal nodig zijn een bedrag van rond f 24.500. De levensduur van het bouwwerk kan naar onze mening gevoegelijk op 40 jaren worden gesteld, zodat in dit tijdvak afschrijving dient plaats te hebben. De overige kosten zullen echter in 10 jaren afgeschreven dienen te worden. Thans zijn aan het Gezondheidshuis twee zusters ver- bonden, die een volledige dagtaak hebben. Voor ver- vanging bij ziekte e.d. moet extra verpleeg-hulp in

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 33