15 1 Maart 1951. 2e Afd. UITBREIDING ST. HENRICUSSCHOOL. Aan de Raad. In Uw vergadering van 25 Januari 1951 heeft U om advies in onze handen gesteld het verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, d.d. 13 Januari 1951, om krachtens artikel 72 der Lager. onderwijswet 1920 de benodigde gelden te mogen ont- vangen voor uitbreiding met 2 leslokalen van de School voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens aan de Herenweg 99 (St. Henricusschool)benevens voor in- richting van die lokalen. Dit gebouw bevat 4 leslokalen, 1 natuurkunde lokaal en 1 lokaal voor handenarbeid; dit laatste lokaal is tijdelijk ingericht als gewoon leslokaal. Sinds geruime tijd telt de school meer dan 300 leer- lingen. Deze leerlingen zijn, behalve in genoemde lokalen, ondergebracht in 1 lokaal van het naast het schoolgebouw gelegen R.K. Verenigingsgebouw, in 2 lokalen van de St. Jozefschool, Herenweg 103 en in het handenarbeidlokaal van de Jacobaschool aan de Lanck- horstlaan. Het is de bedoeling om na de uitbreiding van de St. Henricusschool met 2 leslokalen het handenarbeid- lokaal van de Jacobaschool, waarin 70 leerlingen zijn ondergebracht, te ontruimen. Na de tot standkoming van de uitbreiding is het bezwaar, dat de leslokalen voor de leerlingen van de St. Henricusschool te ver uit- een liggen, hetgeen niet bevorderlijk is voor de goede gang van het onderwijs, voor een belangrijk gedeelte opgeheven. Wij kunnen ons met de uitbreiding van deze school volkomen verenigen en zijn van oordeel, dat met inwil- liging van de aanvrage de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet worden overschre- den. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit de in de aanhef bedoelde aanvrage in te willigen. Heemstede, 7 Februari 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 19