41 31 Mei 1951. De jaarlijkse storting in dit fonds bedroeg tot 1 Jan. 1951 /37.— per woning. Met ingang van laatstgenoemde datum is dit bedrag verhoogd tot 54.per woning. Het totaal aantal woningen bedraagt 146. De verhoogde storting in het fonds bedraagt dus 7.884,— per jaar. Wanneer geen bijzondere maatregelen worden getroffen is dus voor 1951 en 1952 samen slechts een gering bedrag voor normaal onderhoud beschikbaar, een bedrag dat daarvoor ten enenmale onvoldoende moet worden geacht. Het tekort toch moet eerst verder ingelopen worden. De beste oplossing lijkt ons dat genoemd tekort ad 12.894.38 voor rekening van de gemeente genomen wordt, zodat het jaar 1951 aanvangt zonder saldo van het onderhoudsfonds. Er behoeft daartegen, van finan- cieel standpunt bezien, o.i. geen bezwaar te bestaan. Deze complexen worden door de gemeente belast met een annuïteit van de stichtingskosten. De gemeente leende zelf niet op annuïteitsbasis maar met gewone aflossingen. Een gevolg daarvan is dat de schuld welke voor deze complexen nog op de gemeente drukt aan- merkelijk lagêr is dan de schuld volgens de balans. Eerstbedoelde schuld zou dus nu wat vergroot worden, doch blijft ook dan nog lager dan de schuld volgens de balans. Wij stellen U daarom voor goed te vinden dat een gedeelte van hetachterstallig onderhoudswerk, ten bedrage van 12.894.38, door de gemeente voor haar rekening wordt genomen. Het is ons voornemen dit in een korte periode af te schrijven. Heemstede, 3 Mei 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 10