38 31 Mei 1951. 2e Afd. UITBREIDING ELECTRICITEITSBEDRIJF, Aan de Raad. Blijkens door de directeur der bedrijven verstrekte inlichtingen maakt de steeds toenemende belasting van het kabelnet het noodzakelijk ook in het zuidelijk deel der gemeente over te gaan tot de bouw van enkele transformatorstations met de daaraan verbonden uit- breiding van het hoog- en laagspanningsnet. De ijzeren zuil aan de Van Merlenlaan bevat geen transformator en dient uitsluitend als schakelstation van het hoog- en laagspanningsnet. De voeding van de omgeving wordt verzorgd door het transformatorstation in het gebouw van de voormalige Brockway garage. Dit station werd overbelast, waardoor het nodig was een deel van de belasting over te brengen op het station der N.V. Nelis Zn. Wegens het daarbij optredend spanningsverlies is deze situatie ongewenst. Bovendien is de aanwezigheid van de netvoedende transformator in het thans aan de N.V. Metaalgieterij toebehorende gebouw zeer bezwaarlijk. Het is daarom noodzakelijk. dit voedingspunt te vervangen door een normaal trans- formatorstation, te stichten in de naaste omgeving van de hoek Van Merlenlaan-Herenweg. De juiste plaats hiervoor staat nog niet vast. De aanwezige zuil kan dan verdwijnen. Ter vermindering van het spanningsverlies in het laagspanningsnet, dat gelegen is tussen de voedings- punten Meer en Bos en Glipperweg, is een nieuw station aan de Glipperweg bij de Troelstrastraat nodig. Hierdoor wordt de zwaar belaste transformator in Meer en Bos voor een deel ontlast. Dit nieuwe station zou gebouwd kunnen worden langs de Glipperweg, doch op het terrein van Meer en Berg. Verder delen wij u mede, dat er op de buitenplaats Eikenrode vermoedelijk een sanatorium zal worden op- gericht. Wanneer dit plan doorgaat, zal deze inrichting op het hoogspanningsnet aangesloten moeten worden. Voor zover de kabel op het terrein der inrichting komt te liggen, zal deze de kosten daarvan moeten betalen,

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 1