39 31 Mei 1951. 2e Afd. WIJZIGING OVEREENKOMST KOOKSTROOM. Aan de Raad. Krachtens uw besluit van 23 December 1948, no. 133a is met de gemeente Haarlem een overeenkomst aangegaan inzake de levering van electrische stroom, te bezigen voor electrische spijsbereiding. In artikel 1 der overeenkomst is bepaald, dat voor deze stroom door de verbruikers moet worden betaald 4J^ cent per kWh. In verband met de sedert dien gestegen inkoopsprijs kan de prijs van cent niet gehandhaafd blijven. Tot verhoging werd reeds bêslöten in uwe vergadering van 25 April j.l. De met de gemeente Haarlem gesloten overeenkomst behoeft nu herziening. Uit hierover gepleegd overleg is ons gebleken, dat bij laatstgenoemde gemeente geen bezwaar bestaat tegen een herziening van artikel 1 der overeenkomst. De aan de verbruikers in rekening te brengen prijs is echter aan wijziging onderhevig als een gevolg van het feit, dat de prijs, die aan Haarlem betaald moet worden ook verandering kan ondergaan. Het wordt daarom beter geoordeeld de prijs niet bindend in de overeenkomst vast te leggen, doch deze te doen af- hangen van de prijs, die Haarlem zelf aan de verbrui- kers in rekening brengt, met dien verstande, dat onze gemeente geen hogere prijs zal vragen dan Haarlem. De overeenkomst behoeft dan niet steeds te worden herzien. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor tot de beoogde wijziging der overeenkomst te besluiten, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 3 Mei 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 5