41 31 Mei 1951. 2e Afd. ACHTERSTALLIG ONDERHOUD GEMEENTEWONINGEN. Aan de Raad. In de oorlogsjaren en ook in de eerste jaren daarna kon aan het onderhoud van de woningwetwoningen niet die zorg worden besteed die nodig was. Daar kwam nog bij, dat de kosten van onderhoud in sterke- mate waren gestegen. Zonder bijzondere maatregelen kon in de meeste gevallen in de ontstane achterstand en in de verhoogde kosten niet worden voorzien. De Regering heeft toen voor de bouwverenigingen de mogelijkheid geopend om de aflossing op de schuldrestanten voor een termijn van twee jaren op te schorten. Rekening houdende met de sterkte van de bestaande onderhoudsfondsen konden die twee aflossings bestanddelen, via een door ons te beheren fonds voor achterstallig onderhoud, voor dit doel worden aangewend. Van deze mogelijkheid is door een tweetal bouwverenigingen in de gemeente gebruik gemaakt. Onder deze maatregel vielen niet de complexen II, III en IV gemeentewoningen, in beheer bij de woning- bouwvereniging „de Haemstede", omdat de stichtings- kosten van deze woningen zijn bestreden uit door de gemeente aangegane geldleningen, terwijl eerstbedoelde woningen werden bekostigd uit Rijksvoorschotten, volgens de woningwet. Om eenzelfde maatregel voor de gemeente- woningen te treffen zou de volledige medewerking nodig zijn geweest van de verschillende geldgevers. Dit zou uiteraard op moeilijkheden hebben gestuit. Bij bedoelde 3 complexen gemeentewoningen was echter eveneens een achterstand in het onderhoud ontstaan en was uitvoering van verschillende werken noodzakelijk. Voor dat met deze werken werd aangevangen beschikte de vereniging voor deze complexen over een gewoon onderhoudsfonds van ruim 31.000. Dit bedrag is even- wel voor dit doel onvoldoende gebleken. Uit de ont- vangen rekening over 1950 blijkt dat de uitgaven bebben bedragen 42.077.61, terwijl nog te betalen is 1.230.84. Als gevolg hiervan bedraagt het tekort van het onder- houdsfonds per 31 December 1950 12.894.38.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 9