52 26 Juli 1951. c. de terugbetalingen van oud-bursalen; d. schenkingen, contributies, erflatingen en andere onvoorziene ont- vangsten. Van zijn werkzaamheden zal het bestuur jaarlijks verslag moeten uit- brengen, terwijl ook rekening en verantwoording verschuldigd zal ziin. Aan de toekenning der jaarlijkse bijdrage dienen wij desverlangd nadere voorwaarden te kunnen verbinden. Indien U zich met het vorenstaande kunt verenigen, dan zal bepaald dienen te worden welk bedrag voor het jaar 1951 als bijdrage van de ge- meente aan de te vormen stichting zal worden verleend. Wii stellen U voor dit te bepalen op 4.000, Voorts zal een stichting in het leven geroepen dienen te worden en zullen daarvoor regelen moeten worden vastgesteld. Voor een en ander wordt U hierbij een ontwerp-besluit ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 4 Juli 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede, Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, BESLUIT: 'll I^nhet vermog'en der gemeente af te zonderen een kapitaal van 100, en daarmede op te richten een stichting, genaamd ,,Heem- steedse stichting voor financiële hulp aan studerenden"* 2. ieder jaar bij de vaststelling van de begroting der gemeente te bepalen welke bijdrage over dat jaar zal worden verleend aan de onder 1 bedoelde stichting; 3' T °nder 2 bed°elde bijdrage voor het jaar 1951 te bepalen op f 4.000, 4. burgemeester en wethouders te machtigen aan de onder 2 en 3 bedoelde bijdrage bepaalde voorwaarden te verbinden; 5. voor de onder 1 genoemde stichting vast te stellen de navolgende STATUTEN Naam en Zetel. Artikel 1. De Stichting is genaamd; ,,Heemsteedse stichting voor financiële hulp aan studerenden". Zij is gevestigd te Heemstede. Doel. Artikel 2. De Stichting stelt zich ten doel het verlenen van financiële hulp aan studerenden, die op de basis van door burgemeester en wethouders te stellen regelen, naar het oordeel van het bestuur der Stichting daarvoor m aanmerking komen. De Stichting verleent drie soorten van studiebeurzen en studietoelagen:

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 6