58 30 Augustus 1951. VOEREN VAN EEN RECHTSGEDING. 4e Afd. Aan de Raad. Wii hebben de eer U mede te delen, dat de gemeente in kort geding werd gedagvaard in verband met een door ons genomen besluit tot vordermg van perceel Johaimes Vermeerstraat 16. De President van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft naar aanleiding van de op 25 Juli j.l. gehouden zitting bij vonnis van 27 Juli d a v uitspraak gedaan in een voor de gemeente onbevredigende zm. Aangezien naar onze mening de rechter zich in bovengenoemd vonms heeft gemengd in het beleid van ons coliege, waartoe hij volgens de bestaande jurisprudentie niet bevoegd is, achten wij het, na ingewonnen advies van de rechtskundige, optredende voor de gemeente, noodzakelijk in dit vonnis niet te berusten, mede op grond van de overweging, dat aanvaarding van dat standptmt ook voor andere gevallen verstrekkende gevolgen zou kunnen hebben. Zowel het genoemde vonnis als het advies van onze rechtskundige zijn voor U ten raadhuize ter inzage gelegd. Wii stellen U voor, overeenkomstig dit advies, te besluiten tegen ge- noemd vonnis in beroep te gaan door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, d.d. 4 Augustus 1951, met het advies van de rechtskundige der gemeente; Gelet op artikel 177 der gemeentewet; tot het instellen van beroep tegen het vonis van de President van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem, d.d. 27 Juli 1951, en zo nodig, tot het aanvragen van cassatie. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 Augustus 1951. besluit. Heemstede, 4 Augustus 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. BESLUIT: De secretnris De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 5