72 25 October 1951. 2e Afd. ONDERHANDSE VERPACHTING VERVERSINGSHÜIS MET BELVÊDÊRE EN SPEELTUIN IN GROENENDAAL. Aan de raad, Bij Uw besluit van 28 November 1946 no. 48, werden wij gemachtigd voor het tijdvak van 1 Januari 1947 tot 1 Januari 1952 aan de Gebr. J. J. en J. Uitendaal, alhier onderhands te verpachten het verversingshuis en de belvédêre, gelegen in Groenendaal, met de kinderspeelplaats geiegen ten noorden van de gemeentelijke tennisbanen, aldaar, zulks voor een pachtsom van 3500.'s jaars. Aangezien wij het er over eens zijn dat de wijze van exploitatie door de Gebr. Uitendaal bevredigend mag worden genoemd en zij op stipte wijze aan hun verplichtingen als pachters hebben voldaan, zal het U alleszins redelijk voorkomen, dat wij allereerst met deze pachters in overleg zijn getreden over een eventuele verlenging van de pacht dezer objecten, waarbij de belvédêre moest worden uitgezonderd gedurende de tijd dat het terrein, waarop deze zich bevindt, aan de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in bruikleen is afgestaan. Wij zijn bij dit overleg wederom uitgegaan van een pachttijd van vijf jaren. De gebroeders Uitendaal zijn bereid de genoemde objecten opnieuw voor dat tijdvak te pachten voor een som van 7250.per jaar, verminderd met 250.zolang niet over de belvédêre kan worden beschikt. Deze bedragen komen ons voor de gemeente aanvaardbaar voor. De belvédêre zal pas weder ter beschikking van de gemeente komen, nadat de internationale bloemen- tentoonstelling in 1953 gehouden is, zodat de pacht daarvan vermoedelijk niet voor 1 Januari 1954 zal kunnen ingaan. Naar aanleiding van het vorenstaande hebben wij de eer U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan te bieden. Heemstede, 10 October 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 10 October 1951; BESLUIT onder nader door burgemeester en wethouders te stellen voorwaarden, voor de tijd van vijf achtereenvolgende jaren, ingaande 1 Januari 1952, onderhands te verpachten aan Gebr. J. J. en J. Uitendaal te Heemstede, het verversingshuis, gelegen in Groenendaal met de kinderspeelplaats, gelegen ten noorden van de gemeentelijke tennisbanen, zulks voor een pachtsom van 7000.'s jaars, alsmede voor de jaren 1954 en 1955 en 1956 aan hen mede onderhands te verpachten de belvédêre, eveneens gelegen in Groenendaal, voor een pachtsom van 250.'s jaars. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 October 1951. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 1