21 28 Februari 1952 Na dit tijdvak is de bouwspaarder eigenaar geworden van een onbe- zwaarde woning. Alvorens een spaarder wordt toegelaten zal een plaatselijke commissie, waarin ook vertegenwoordigers van het gemeentebestuur zitting hebben, de aanvraag beoordelen. Een aanvrager, die niet geaeht kan worden de aan te gane verplichtingen te volbrengen, zal niet worden toegelaten. De plaatselijke commissie zal later ook aan de bouwkas hebben te adviseren over de toekenning van de hypothecaire geldlening. Deze lening wordt door de bouwkas slechts verstrekt als de gemeente bereid is rente en aflossing te garanderen. Hiertegenover staat dat de gemeente de beschikking houdt over het onderpand, indien zij ondanks alle voorzorgen in een bepaald geval wordt aangesproken voor het nakomen van de uit de garantie voortvloeiende verplichtingen. Ten onrechte wordt wel de mening gehulcugd, dat bouwspaarders slechts alleenstaande woningen kunnen bouwen. Dit is echter niet juist. In ver- schillende plaatsen hebben gezamenlijke spaarders reeds aaneengesloten complexen doen bouwen, Wij hebben daarvan in de gemeente Assen zeer goede resultaten waargenomen. Wanneer zich een voldoend aantal spaarders aanmelden en deze direct in staat zijn het vereiste minimum tegoed te storten, zal het zelfs mogelijk zijn in de gemeente Heemstede nog dit jaar een aanvang te maken met de bouw van woningen, zo mogelijk van een aaneengesloten complex. Bij toetreden dient de gemeente aandelen te nemen tot een bedrag van f 0.40 per inwoner en bovendien f 10.per aandeel van f 250.als entree- geld te betalen. Op de aandelen moet 20 worden volgestort. Voor onze gemeente betekent dit 39 aandelen van f 250.is 9750. waarop totaal f 1950.gestort moet worden, terwijl het entreegeld totaal f 390.bedraagt. De rentelast voor de gemeente in verband met de verplichte deelname in het aandelenkapitaal wordt gecompenseerd door het tot dusver steeds uitgekeerde maximum-dividend van 3 Vz Wij stellen U voor tot deelname over te gaan en bieden U hiertoe bij- gaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 13 Februari 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 19