15 2£'Februari 1952. 2e Afd. WIJZIGING WERKLIEDENREGLEMENT. De Raad der gemcente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; Mede gezien de circulaire d.d. December 1951 No. 467 van het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behartiging van gemeentelijke perso- neelsaangelegenheden BESLUIT: het Werkliedenreglement, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Juli 1928, laatstelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 29 Januari 1948 No. 10, te wijzigen door artikel 36b te lezen als volgt: 1. Aan de werkman kan eervol ontslag worden verleend, indien, naar het oordeel van het gezag, hetwelk tot het verlenen van het ontslag bevoegd is, uit zijn gedragingen van een zodanige gezindheid blijkt, dat geen voldoende waarborg aanwezig is, dat hij zijn plicht als werkman onder alle omstandigheden getrouwelijk zal volbrengen. 2. Een gedraging, als bedoeld in het eerste lid, is onder meer aanwezig, wanneer een werkman lid is van een vereniging, waarvan de Minister- President, ingevolge artikel 97b van het Algemeen Rijksambtenaren- reglement ten aanzien van rijksambtenaren verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de middelen, die zij aanwendt, de behoorlijke vervulling van zijn plicht als werkman kan in gevaar brengen of schaden, of wanneer hij op enigerlei wijze medewerking of steun verleent aan een zodanige vereniging of van haar uitgaande actie. 3. Een ontslagverlening, als bedoeld in het eerste lid, kan slechts ge- schieden na ingewonnen advies van de commissie als bedoeld in ar- tikel 97b van het Algemeen Rijksambtenarenreglement, zulks met inachtneming van hetgeen omtrent haar samenstelling en werkwijze bij en krachtens algemene maatregel van bestuur is en wordt bepaald. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 24^ Februari 1952. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 4