16 u 2Februari 1952. 2e Afd. TIJDELIJKE ZIEKTEKOSTENREGELING. Aan de Raad. Bij Uw besluit van 1 Maart 1951 No. 23 is ten behoeve van het daarin genoemde gemeentepersoneel een tijdelijke ziektekostenregeling getroffen. Overeenkomstig de wens van de Minister van Binnenlandse Zaken betreft die regeling alleen het jaar 1951. Aan deze regeling werd een tijdelijk karakter gegeven, omdat ook voor het burgerlijk Rijkspersoneel een rege- ling zou worden getroffen en toen nog niet bekend was hoe deze zou luiden. Bij Koninklijk Besluit van 13 December 1951, Stbl. no. 555, is vastgesteld de tegemoetkoming welke aan het burgerlijk Rijkspersoneel over het jaar 1951 wordt toegekend in de kosten, verband houdende met ziekte (Interim- regeling ziektekosten ambtenaren 1951). De tegemoetkoming volgens deze regeling bedraagt 1,8 van de bezoldiging op de datum van inwerking- treding van het K.B. (20 Dec. 1951), berekend over een geheel jaar, met een maximum van f 50.voor gehuwden en van f 25.voor ongehuwden, netto, dus nadat de loonbelasting reeds is afgetrokken. Volgens het aangehaalde raadsbesluit komt de loonbelasting in minde- ring op het maximum van f 50.zodat de Rijksregeling voor het perso- neel iets gunstiger uitvalt. Wij zijn van mening, dat het aanbeveling verdient het aangehaalde raadsbesluit in te trekken en de Interimregeling ziektekosten ambtenaren 1951 op het betrokken gemeentepersoneel van toepassing te verklaren. Dit besluit ware ook toe te passen voor de secre- taris en de ontvanger. Welke regeling over 1952 voor het Rijkspersoneel zal gelden is thans nog niet te zeggen. Het treffen van een definitieve andere regeling vereist vrij veel tijd, zodat de kans groot is dat de Interimregeling ook voor 1952 zal gelden. Wij stellen U daarom voor deze niet alleen voor 1951, maar ook voor 1952 van toepassing te verklaren. Een ontwerp-besluit wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 13 Februari 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 6