33 27 Maart 1952. 4e Afd. GARANTIE VOOR AANVl I.I.ENDK VERZEKERING ZIEKENFONDSEN. Aan de Raad, De stichting ,,Aanvullingsfonds der te Haarlem werkende ziekenfond- sen" heeft vanaf 1 Januari 1951 de leden der ziekenfondsen in de gelegen- heid gesteld om tegen een premie van 0,08 per week per persoon van 16 jaar en ouder, een aanvullende verzekering te sluiten teneinde, na afloop van de termijn van verpleging ingevolge de verplichte of vrijwillige verzekering, recht te hebben op nog ten hoogste 138 dagen verpleging per ziektegeval en op betaling van de kosten van penicilline en strepto- mycine gedurende die tijd. De resultaten over het afgelopen jaar zijn zodanig geweest, dat, n'aar het oordeel van het bestuur, zonder premieverhoging tot uitbreiding der verstrekkingen kan worden overgegaan. In overleg met het gemeentebestuur van Haarlem is nagegaan op welk gebied uitbreiding der verstrekking het meest wenselijk moet worden geacht. Eenstemmig is men tot de slotsom gekomen, dat, naast uitbreiding van enkele kleine verstrekkingen, in de eerste plaats gestreefd dient te worden naar een volledige verzekering ingeval van verpleging wegens tuberculose. De kosten hiervan zullen echter naar verwacht wordt de thans aan- wezige marge tussen de opbrengst van de premies en de uitgaven voor de aanvullende verstrekkingen overschrijden. Vanzelfsprekend kan de stichting niet overgaan tot deze zo zeer gewenste uitbreiding van ver- strekkingen, wanneer niet vaststaat dat de daaraan verbonden meerdere kosten gedekt zijn. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft zich bereid verklaard voor het jaar 1952 een garantie te verlenen tot een bedrag van ongeveer 67.000,hetwelk overeenkomt met de uitgaven welke anders toch ten laste van de gemeente zouden komen. Wij zijn van mening dat het wenselijk is ten behoeve van onze inwoners eenzelfde gedragslijn te volgen om daardoor rechtsongelijkheid tussen de bij de stichting ingeschreven verzekerden te voorkomen. Wanneer daarbij tot grondslag wordt genomen het aantal ingeschreven verzekerden uit deze gemeente, dan zal, de garantie van Haarlem tot maatstaf nemende, met een garantie van 2300,voor 1952 volstaan kunnen worden. Ver- wacht wordt evenwel, dat het volle bedrag der garantie niet benodigd zal zijn. Aangezien door de bovengenoemde regeling vele van onze inwoners zijn gebaat en daarenboven de uitgaven der gemeente niet nadelig worden beinvloed, stellen wij U voor door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp- besluit de nodige garantie te verlenen. Heemstede, 19 Maart 1925. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. - ;-r

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 21