25 27 Maart 1952. schuldigde som op de verschijndag, moet over het verschuldigde van die dag tot de betaling door de gemeente een vergoeding worden voldaan, berekend naar zes ten honderd per jaar, waarbij een gedeelte van een maand voor vol wordt gerekend. 9. Bij niet voldoening van de rente of de aflossing op de verschijndag, of van de vergoedingen krachtens dit besluit verschuldigd, evenals bij niet nakoming van de verdere in dit besluit opgenomen bepalingen, zal de gemeente in gebreke zijn door het enkel verloop van de bepaalde termijn, of het enkele feit van de nalatigheid, zonder dat daarvoor een akte van ingebrekestelling zal worden vereist. In dat geval zal het geleende kapitaal of het onafgeloste gedeelte, met de versehuldigde rente en vergoedingen onmiddellijk opeisbaar zijn en zal de Vereeniging gerechtigd zijn alle zodanige maatregelen te nemen tot behoud van haar rechten of tot verhaal van haar vordering, als de wet te harer beschikking stelt, of haar nodig of nuttig zullen voorkomen. In het bijzonder zal de Vereeniging in die gevallen terstond van de gemeente kunnen vorderen: a. de gehele hoofdsom van de lening of het nog verschuldigde restant daarvan b. de tot de dag van de teruggave verschuldigde rente, en de rente- vergoeding sub 8 hiervoor bedoeld; c. een boete van 1 extra over het sub a bedoelde bedrag, indien het recht tot opvordering ontstaat binnen een termijn van 15 jaren na de datum van opname van de geldlening, en van 1extra, indien het recht na die termijn ontstaat; d. een extra-vergoeding van 1% over het sub a bedoelde bedrag, wegens het niet nakomen van de voorwaarden. e. de gemaakte kosten. 10. De Vereeniging bedingt, en de gemeente stemt toe, dat de onder- werpelijke lening tot het onafgeloste nominale bedrag te allen tijde inwisselbaar zal zijn tegen obligatiën aan toonder tot nader alsdan door de Vereeniging vast te stellen bedragen, voorzien van coupons voor de nog niet verschenen rentetermijnen. De kosten op deze omwisseling vallende komen ten laste van de Vereeniging voomoemd. 11. Op verzoek van de Vereeniging zal de gemeente verplicht zijn haar schriftelijk mede te delen welk bedrag ter zake van deze geldlening op een bepaald aangewezen datum verschuldigd is. 12. Alle in dit besluit genoemde opzeggingen behoren schriftelijk te geschieden. 13. Alle kosten en belastingen van de op te maken overeenkomst en op haar tenuitvoerlegging vallende, alsmede alle belastingen, waarmede rentebetalingen van de gemeente mochten worden getroffen, zijn voor rekening van de gemeente. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 Maart 1952. De secre De voor2iitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 6