Allîâ 71 - 31 Juli 1952 SLOPING ORANJERIE „MEER EN BERG". 2e Afd. Aan de Raad. In de vergadering van Uw college van 26 Juni j.l. werd besloten de opstal van de Oranjerie staande in de buitenplaats ,,Meer en Berg" om niet af te staan aan het Rijksmuseum voor Volkskunde „Het Nederlands Openluchtmuseum" te Arnhem, ten einde deze te doen plaatsen op het terrein van genoemd museum. Aan dit besluit werd onder dagtekening van 2 Juli 1952 no. 242 door Gedeputeerde Staten de nodige goedkeuring gehecht. Na ontvangst dezer goedkeuring heeft de directeur van het museum medegedeeld niet tot overneming van de Oranjerie te kunnen overgaan nadat hem in deze zin geadviseerd was door de Commissie van Bijstand voor het museum. Deze commissie heeft zich op haar beurt ter zake weder doen voorlichten door een lid der Rijkscommissie voor Monumen- tenzorg. In de gegeven omstandigheden acht de directeur van Openbare Werken het, in verband met de levensgevaarlijke toestand van dit bouwwerk, om ongelukken te voorkomen, noodzakelijk op korte termijn over te gaan tot sloping daarvan. Wij zien ons dan ook genoodzaakt U te adviseren over te gaan tot in- trekking van Uw besluit van 26 Juni j.l. no. 61 en een besluit te nemen tot sloping van de Oranjerie. Op dit laatste besluit is nog goedkeuring nodig van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Afdeling Oudheidkunde en Natuurbescherming, alsmede van het Rijks- bureau voor de Monumentenzorg te 's-Gravenhage. Verwacht wordt dat de kosten van het slopen van de Oranjerie en van de betonvloer van de oude tennisbaan, gelegen op het terrein voor de Oranjerie, die wij tegelijk zouden willen laten opruimen, ongeveer 4.200.zullen bedragen, welke kosten zullen worden gecompenseerd door de waarde van de afkomende materialen. Het na deze sloping vrijkomende terrein zal van een beplanting dienen te worden voorzien. De aan deze beplanting verbonden kosten zullen kunnen worden voldaan uit het op de gewone dienst der begroting ge- raamde bedrag voor uitgaven voor Groenendaal en Meer en Berg. Wanneer Uw college zich met het vorenstaande kan verenigen stellen wij U voor over te gaan tot het nemen van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 17 Juli 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede. E. J. van Lent l.b. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 13