65 31 Juli 1952 BOUW VAN MIDDENSTANDSWONINGEN. 2e Afd. Aan de Raad. In Uwe vergadering van 30 November 1950 werd besloten over te gaan tot de bouw van 98 middenstandswoningen en 15 garages op een terrein, gelegen ten Noorden van de Joh. Verhulstlaan. Hiervan zijn 50 woningen en 9 garages gebouwd en ongeveer gereed om in gebruik genomen te worden. Onder punt e van Uw besluit no. 98 werd bepaald, dat voor de bouw van 48 woningen te zijner tijd aan het Rijk premie gevraagd zou worden vol- gens de Premieregeling Woningbouw 1950. In verband met een en ander delen wij U mede, dat de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten ons heeft verzocht om grond te mogen kopen voor de bouw met Rijkspremie van 16 woningen aan de Bernard Zweerslaan en van 16 woningen aan de Noordzijde van de Brahmslaan, en voor de bouw van 2 garages. Omtrent deze grondverkoop wordt U een afzonderlijk besluit ter vaststelling aangeboden. Wanneer deze verkoop en bouw doorgang vindt, zou één rij bestaande uit 3 blokken van totaal 16 woningen tussen bedoelde 32 en de reeds ge- bouwde 50 woningen ongebouwd blijven. Ten tijde van de onderhandelingen met de N.V. Bouwkas bereikte ons college het verzoek om vestiging mogelijk te willen maken van een aantal academici en daarmede gelijk te stellen employé's van het Koninklijke Shell-Laboratorium te Amsterdam. Het was uiteraard niet mogelijk zonder meer aan dit verzoek te voldoen, omdat daarmede de verbetering van de huisvesting van de eigen ingezetenen in het gedrang zou komen Anders werd dit echter, toen uit de gevoerde onderhandelingen bleek, dat het de gemeente mogelijk zou kunnen worden gemaakt bedoelde 16 woningen te bouwen en daarmede dus tegelijk voor eigen ingezetenen een aantal woningen beschikbaar te krijgen. Tegenover het beschikbaarstellen van 10 woningen ten behoeve van de hierboven bedoelde employé's werd ons een geldlening aangeboden voor de bouw van 16 woningen, welke lening inmid- dels in Uwe vergadering van 26 Juni j.l. werd aanvaard. Wij merken U te dezer zake op, dat het in meerdere gemeenten voor- komt, dat woningbouw mogelijk wordt gemaakt door verstrekking van geldleningen door particuliere industrie, doch in de meeste gevallen is dan het aantal woningen, waarover de gemeente zelf de beschikking verkrijgt, kleiner dan in het hiervoor bedoeide geval. De huur van de 10 woningen wordt de gemeente gegarandeerd voor een tijdvak van 15 jaar. Wij menen dat er onder deze omstandigheden wel aanleiding aanwezig is om van de geboden gelegenheid gebruik te maken, te meer omdat wij hierdoor in staat zijn dit project in zijn geheel af te werken. Het in de aanhef aan- gehaalde raadsbesluit behoeft daartoe enige beperking. De bedoeling is om deze 16 woningen tegelijk aan te besteden met de 32 door de N.V. Bouwkas te bouwen woningen, hetwelk ongetwijfeld de voor- deligste oplossing is. De aanvrage om premie werd reeds enige tijd geleden ingezonden en wij hebben het vertrouwen, dat spoedig met de bouw, waar- voor de aanbesteding inmiddels voorbereid is, zal kunnen worden begonnen. Het verheugt ons te kunnen mededelen, dat er bij de ingezetenen behoor- lijke belangstelling bestaat voor het werk van de N.V. Bouwkas. Ten aan- zien van het door deze uit te voeren plan werden inmiddels 23 deelnemers ingeschreven. De verwachting bestaat echter, dat zich nog wel meer ge- gadigden zullen aanmelden als deelnemer. De Bouwkas wil echter, om nog komende gegadigden niet te moeten teleursteilen, het plan van 32 wonin- gen geheel in uitvoering brengen en de voorlopige financiering daarvan voor hare rekening nemen, doch vraagt de gemeente om zich bereid te ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 3