80 28 Augustus 1952 2e Afd. UITBBEIDING AANTAL IIREN VAKONDERWIJS BRONSTEESCHOOL U.L.O. Aan de Raad. Het aantal uren vakonderwijs in lichamelijke oefening aan de leerlingen van de Bronsteeschool u.l.o. bedraagt thans 16% per week. Voor iedere klas is dit 1% uur per week. De jongens en meisjes ontvangen afzonderlijk onderwijs. De groepen waaraan dit onderwijs werd ge- geven waren in sommige gevallen reeds vrij groot. Het hoofd der school heeft ons medegedeeld, dat de toename van het aantal leerlingen der school en de verdeling van de jongens en meisjes over de verschillende klassen het dringend noodzakelijk maakt om bedoeld aantal uren iets te verhogen. Gezien de grootte van de zaal, de leeftijd van de leerlingen en de grote behoefte aan goede lichaamsoefening wordt het niet verantwoord geacht dit onderwijs te geven aan groepen, die groter zijn dan ongeveer 25 leerlingen. Ook wordt het zeer wenselijk geacht het gymnastiekonder- wijs voor de eerste klassers uit te breiden van 2 x uur tot 3 x uur. In verband hiermede is het nodig het aantal klokuren met ingang van 1 September a.s. te verhogen van 16% tot 21 per week. Het aantal uren vakonderwijs in handwerken aan deze school bedraagt 9 per week. Bij handhaving van dit aantal zouden de groepen ook in dit geval veel te groot worden om nog op een verantwoorde wijze in een ordelijke sfeer goed handwerkonderwijs te geven. In verband hiermede werd ons voorgesteld het aantal klokuren uit te breiden tot 12 per week. In punt 4 van het raadsbesluit van 25 September 1930 No. 74 is aan ons overgelaten te bepalen of en zo ja, met ingang van wanneer en in welke mate het onderwijs in bepaalde vakken, te geven door een vakonderwijzer, uitbreiding behoeft. Op grond van deze bepaling werd door ons besloten met ingang van 1 September a.s. het aantal uren vakonderwijs aan de leerlingen van de Bronsteeschool u.l.o. uit te breiden en wel voor lichamelijke oefening van 16% tot 21 klokuren per week en. voor handwerken van 9 tot 12 klokuren per week. De kosten hiervan zullen per jaar ongeveer 1500,bedragen. Als een gevolg van deze uitbreiding zullen de bijzondere scholen aan- spraak kunnen doen gelden op een hogere vergoeding van de kosten van vakonderwijs wanneer dit aan deze scholen eveneens uitbreiding onder- gaat. De hieruit voor de gemeente voortvloeiende kosten worden door ons geraamd op ongeveer 3300.per jaar. Onder mededeling, dat de commissie voor het onderwijs met deze uit- breiding haar algehele instemming heeft betuigd, hebben wij gemeend er goed aan te doen u met een en ander in kennis te stellen. Behoort bij de notulen van de vergadering van de raad van 28 Augustus 1952. Heemstede, 25 Augustus 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De secre De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 19