75-7 5a 28 Augustus 1952. 2e Afd. 5e WIJZIGING VEBOKDENING BEHEER GEMEENTEBEDBIJVEN Aan de Raad. Met betrekking tot de rapporten, welke werden uitgebracht omtrent het efficiency-onderzoek bij het bedrijf voor openbare werken, heeft onlangs een inteme bespreking plaats gehad tussen het betrokken lid van ons college en de daarvoor in aanmerking komende ambtenaren. Het resultaat daarvan is opgenomen in een voorstel van de boekhouder van openbare werken en van de controleur der gemeente-financiën. Van een en ander heeft U onlangs kunnen kennis nemen, terwijl de financiële commissie zich met de conclusies, behalve een van ondergeschikte aard, kon verenigeri. Eén der voorstellen is, om de administraties van openbare wer.ken en de reiniging tot één administratie te doen samensmelten. Daarvoor is een wijzigmg nodig van de verordening op het beheer der gemeentebedrijven. Voordelen van deze samenvoeging zijn, dat niet meer 2 begrotingen, rekeningen en grootboeken moeten worden opgemaakt of bijgehouden, maar dat met 1 kan worden volstaan en dat wederzijdse verrekeningen tussen de bedrijven (rijwerk, salarissen, lonen, sociale lasten, enz.) niet meer behoeven plaats te vinden. Ook het aantal verrekeningen met de gemeente ondergaat vermindering. Voorts zullen de kosten van de reiniging beter in onderdelen tot uiting komen. Bij de bestaande toestand valt alleen het totaal verliescijfer te constateren; weliswaar is het mogelijk de be- staande boekhouding van de reinigingsdienst zodanig te reorganiseren, dat de kosten van de onderdelen, zoals ophalen van huisvuil, reiniging van straten, ledigen van beerputten, enz. tot uiting komen, doch bij samen- smelting van de administraties zal dit doel met minder moeite en kosten kunnen worden bereikt. Waar met de beoogde samenvoeging niet alleen werkbesparing wordt bereikt, maar ook een juister inzicht kan worden verkregen in de kosten van bepaalde onderdelen van de reinigingsdienst, menen wij dat het juist is laatstgenoemde als afzonderlij.ke tak van dienst op te heffen en de bemoeiïngen hiervan onder te brengen bij het bedrijf voor openbare werken. Dit zou o.i. dienen in te gaan op 1 Januari 1953. In verband met de voorgestelde intrekking van de verordening op het beheer enz. van het reservefonds voor bijzondere doeleinden kan dit fonds eveneens als afzonderlijke tak van dienst komen te vervallen. Wij stellen U voor hiertoe over te gaan door vaststelling van bijgaande ontwerp-besluiten. Heemstede, 20 Augustus 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 7