105 5^ 27 November 1952. WELSTAN DSCOMMISSIE. 4e Afd. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 12 November 1952; BESLUIT: vast te stellen de volgende verordening: VERORDENING OP DE WELSTANDSCOMMISSIE VAN DE GEMEENTE HEEMSTEDE. Artikel 1. Er wordt voor de gemeente Heemstede ingesteld een commissie onder de naam van welstandscommissie. De commissie bestaat uit drie leden en één plaatsvervangend lid. Zij moeten architect zijn en zij mogen geen lid van de raad der gemeente zijn. Zowel de leden als het plaatsvervangend lid worden/Soor burgomoootor on wethoudors benoemd. De benoeming van de leden en van het plaats- vervangend lid geschiedt voor de tijd van 2 jaren. /teurgomoecter en wethoudoro üijn te allen tijde bevoegd een benoeming te herroepen. Een tussentijdse benoeming geschiedt voor de tijd tot de eerstvolgende aigemene aftreding der leden. -Burgcmeootcr on wothoudcr/ wijacv'uit de commissie een lid aan dat als voorzitter zal optreden. Bij ziekte of afwezigheid of ontstentenis van de voorzitter treedt als zodanig op het oudste aanwezige lid der commissie. Artikel 2. De secretaris der welstandscommissie wordt door burgemeester en wethouders benoemd. Burgemeester en wethouders regelen tevens zijn vervanging bij ziekte, afwezigheid of ontstentenis; de secretaris mag geen lid der commissie zijn. Artikel 3. Een door burgemeester en wethouders aan te wijzen lid van hun eollege en de Directeur van Openbare Werken of diens vervanger hebben recht de vergaderingen der welstandscommissie bij te wonen. Zij hebben in die vergaderingen een adviserende stem. Artikei 4. 1. De welstandscommissie dient desgevraagd burgemeester en wethouders van advies omtrent: a. bouwontwerpen en ontwerpen van terreinindeling, die aan de goed- keuring van burgemeester en wethouders zijn onderworpen; b. ontwerpen van door de gemeente zelve te stichten bouwwerken. 2. De beoordeling van bouwontwerpen strekt zich mede uit over de vraag of het ontwerp, ook wat de kleur betreft, past in de omgeving waarin het zal worden opgericht of staat, doch strekt zich niet uit tot het inwendige van enig gebouw, tenzij en alsdan voor zover het inwendige direct met het uitwendige verband houdt. 3. De commissie is bevoegd alle opmerkingen, welke zij in het belang van de handhaving of ter bevordering van het piaatselijk schoon wenst te doen, onder de aandacht van burgemeester en wethouders te brengen. 4. In geval van de beoordeling van bouwontwerpen, welke in het uitbrei- dingsplan op een belangrijke plaats zijn geprojecteerd, kan door burge- meester en wethouders een stedebouwkundige, adviseur van het uit- breidingsplan, aan de commissie worden toegevoegd, teneinde het oor- deel van beide instanties in één advies samen te vatten.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 12