106 27 November 1952. 2e Afd. BENOEMING ONDEBWIJZEND PEBSONEEL BBONSTEESCHOOL U.L.O. Aan de Raad. Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan de Bronsteeschool U.L.O., ontstaan wegens op verzoek van de heer H. Mein verleend eervol ontslag, zijn sollicitanten opgeroepen. Ook zijn sollicitanten opgeroepen voor uitbreiding van het onderwijzend personeel aan die school met een extra leerkracht wegens toeneming van het aantal leerlingen. Dat aantal bedroeg bij het begin van dei cursus 1952-1953: 280, terwijl het gemiddelde aantal leerlingen over dit jaar, berekend naar de bekende teldata, 268'/3 bedraagt. Dit aantal geeft over 1953 recht op rijksvergoeding van de wedden van 9 leerkrachten. Om over 1953 recht te hebben op rijksvergoeding van de wedden van 10 leerkrachten zou het gemiddelde aantal leerlingen over 1952 minstens 271 moeten bedragen. Op ons verzoek heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen goedgevonden, dat, te rekenen vanaf 29 Augustus 1952 en over het jaar 1953 de wedde van een lOe leerkracht wordt vergoed, mits en zolang het aantal leerlingen tenminste 271 bedraagt. Verwacht mag worden, dat het gemiddeld aantal leerlingen over 1953 minstens 280 zal bedragen, zodat de lOe leerkracht in 1954 tot het ver- plichte onderwijzend personeel zal behoren. Er zijn dus gegronde redenen aanwezig om tot een vaste benoeming van een lOe leerkracht over te gaan. Het hoofd der school heeft voor de benoeming van 2 vaste leerkrachten, zijn bericht, als bedoeld in artikel 36, achtste lid der Lager-onderwijswet 1920, ingezonden, terwijl met de Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen over de op te maken voordrachten overleg is ge- pleegd. Naar aanleiding van deze stukken hebben wij de volgende voordrachten opgemaakt I. Vacature H. Mein: 1. A. van der Struis, leraar R.H.B.S. te Middelharnis; 2. R. Brouwer, tijdelijk onderwijzer Bronsteeschool, alhier, wonende te Oegstgeest en 3. Fr. Seidel, onderwijzer aan de U.L.O. school te Den Burg; II. Uitbreiding aantal leerkrachten (lOe leerkracht) 1. R. Brouwer, voornoemd; 2. A. van der Struis, voornoemd en 3. Fr. Seidel, voornoemd. Wij stellen U voor tot de benoeming van 2 leerkrachten aan de Bron- steeschool over te gaan en deze te laten ingaan op nader door ons te bepalen data. De betrekkelijke stukken liggen ten raadhuize voor U ter inzage. Behoort bij de notulen van de vergadering van de Raad van 27 Novem- ber 1952. Heemstede, 12 November 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 15