107 27 November 1952. 4e Afd. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 12 November 1952 BESLUIT: de algemene politieverordening dezer gemeente aan te vullen: A. door na artikel 25a in te voegen een nieuw artikel 25b luidende: ,,Het is verboden op of aan de openbare weg het beroep van nacht- waker uit te oefenen of een particuliere nachtveiligheidsdienst te exploiteren, voor zover daarop de bij of krachtens de wet op de weer- korpsen gegeven bepalingen niet van toepassing zijn. Dit verbod geldt niet voor hem, die handelt met vergunning van bur- gemeester en wethouders". B. door aan hoofdstuk VII toe te voegen een afdeling IV- „Rust- en verpleegtehuizen voor oude lieden of invallden", omvattende: art. 172a. In deze afdeling worden verstaan onder: oude lieden: zij, die de leeftijd van 65 jaren hebben bereikt; învahden: zij, die hetzij wegens gebrekkige ontwikkeling 'van hun lichamelijke of geestelijke vermogens, hetzij door ziekte of ongeval met in staat zijn volledig voor zichzelf te zorgen; verzorgerszij, die zich tegen gehele of gedeelte'lijke vergoeding in welke vorm ook, belasten met de huisvesting; en verzorgine van meer dan twee oude lieden of invaliden; rust- en verpleegtehuizen: elke inrichting, waartegen gehele of ge- deeltelijke vergoeding, in welke vorm ook, aan meer dan twee oude lieden of invaliden huisvesting en verzorging wordt geboden. art. 172b. Het is verboden als verzorger van oude lieden en/of invaliden op te treden, tenzij hiervan bij burgemeester en wethouders schriftelijk aan- gifte is gedaan. J Burgemeester en wethouders reiken de aangever een ontvangstbewijs art. 172c Het is verboden, meer oude lieden en/of invaliden te verzorgen dan burgemeester en wethouders, in verband met de omstandigheden in een woning of inrichting, welke op de verzorging dier oude lieden en/of invaliden invloed kunnen uitoefenen, aangeven. art. 172d. Iedere verzorger is verplicht omtrent alles wat met de huisvesting en de verzorging der bij hem wonende oude lieden of invaliden ver- band houdt, alle aanwijzingen op te volgen welke door of vanw»ge burgemeester en wethouders mochten worden gegeven en alle in- lichtingen te verstrekken, welke door of vanwege hen mochten ge- vraagd worden. art. 172e. Aan hem, wie door burgemeester en wethouders schriftelijk kennis îs gegeven, dat hij uit hoofde van gebrekkige behuizing, onvoldoende brandbeveiligingslechte gezondheidstoestand of ernstige tekortschie- ting m zijn plicht als verzorger ongeschikt geacht wordt om als zodanig op te treden is het, totdat deze kennisgeving mocht ziin ingetrokken, verboden als verzorger op te treden.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 18