107 27 November 1952. art. 172f. De bepalingen van deze afdeling zijn niet van toepassing: a. voor zover een verzorger ten opzichte van bij hem inwonende oude lieden of invaliden onderhoudsplichtig is of deze in de eerste, tweede of derde graad van bloed- of aanverwantschap bestaat; b. ten aanzien van de verzorging van oude lieden of invaliden, ver- pleegd in gestichten of inrichtingen, welke zijn een instelling van weldadigheid of door een dergelijke instelling worden beheerd, mits deze instelling voorkomt op de in deze gemeente van kracht zijnde lijst, bedoeld bij art. 3 der Armenwet. le. aan artikel 8 toe te voegen een nieuwe alinea: Venten: het op of aan de openbare weg of op enige al dan niet tegen betaling voor het publiek toegankelijke plaats op enigerlei wijze goederen of waren van welke aard ook, aan het publiek te koop aan- bieden, afleveren, verkopen of bij zich hebben met het kennelijke doel deze aan het publiek te verkopen, voor zover hij, die deze goede- ren of waren te koop aanbiedt, aflevert, verkoopt of bij zich heeft met het kennelijke doel deze aan het publiek te verkopen, geen stand- plaats heeft tot het innemen waarvan hij uit hoofde van deze ver- ordening of enig ander wettelijk voorschrift bevoegd is. 2e. Artikel 25 te wijzigen en te doen luiden als volgt: Het is zonder vergunning van burgemeester en wethouders verboden: a. op de openbare weg voorwerpen of stoffen van welke aard ook uit te stallen of op te slaan of op te bergen; b. op of aan de openbare weg een standplaats in te nemen als verkoop- plaats of tot het uitoefenen van een beroep; c. een standplaats als verkoopplaats elders in te nemen, welke van de openbare weg bereikbaar is en waarop van de openbare weg af zichtbaar de aandacht wordt gevestigd. 3e. na artikel 25b in te lassen een nieuw artikel 25c luidende: Het is verboden op of aan de openbare weg diensten aan te bieden of op te treden als besteller, gids, pakjesdrager of als bewaker van rijwielen of motorrijtuigen of om motorrijtuigen of rijwielen te stallen, tenzij met vergunning van burgemeester en wethouders. 4e. Artikel 67, le te wijzigen als volgt: Het is verboden te venten. Dit verbod geldt niet voor diegenen, die in het bezit zijn van een door burgemeester en wethouders afgegeven vergunning, zomede niet voor hen, die met gedrukte stukken venten. D. door: het eerste lid van artikel 174 te doen luiden als volgt: Overtreding van de bepalingen dezer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. C. door: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 November 1952. De secreta

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 19