108 27 November 1952. 4e Afd. VERORDENING OP DE WINKELSLUITING. Aan de Raad. Op 1 October j.l. is in werking getreden de Winkelsluitingswet 1951. Aile op grond van de Winkelsluitingswet 1930 en het Winkelsluitings- besluit 1941 uitgevaardigde plaatselijke verordeningen zijn met ingang van genoemde datum vervallen. Nagegaan diende derhaive te worden of het wenselijk en noodzakelijk is opnieuw maatregelen te nemen ten aanzien der winkelsluiting in deze gemeente. Door de Heemsteedse Winkeliersvereniging, in samenwerking met de R.K. Middenstandsvereniging, afdeling Heemstede, werden verschillende wensen ten aanzien van de verplichte ochtend- of middagsluiting geuit, terwijl wij, nadat wij ter openbare kennis hadden gebracht, welke plannen wij te dien aanzien koesterden, nog een aantal bezwaren of verzoeken tot wijziging van onze zienswijze ontvingen. Vanzelfsprekend kan niet aan alie wensen worden voldaan, doch wij menen wel dat, zo enigszins mogelijk, aan redelijke verlangens tegemoet dient te worden gekomen. Deze gedachtengang is gevolgd bij de samenstelling van de bijgevoegde ontwerp-verordening, welke wij U ter vaststelling aanbieden. Wij voegen hieraan nog toe, dat wij met de winkeliersverenigingen van mening zijn, dat aan een koopavond in deze gemeente geen behoefte bestaat, terwijl wij voorts vooralsnog geen aanleiding vinden maatregelen te nemen tot regeling van vacanties. Naar onze mening behoren belang- hebbenden daarvoor, zo enigszins mogelijk, door onderlinge samenwerking een oplossing te vinden. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 12 November 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 21