114 27 November 1952, 2e Afd SUBSIDIE AAN DE SXICHTING VOLKSMUZIEKSCHOOL VOOK HAAKLEM EN OMSTREKEN. Aan de Raad. De stichting „Volksmuziekschool voor Haarlem en omstreken" heeft ons verzocht haar een geldelijke tegemoetkoming te verlenen in de kosten voortvloeiende uit de oprichting van een afdeling van die school te Heem- stede. De volksmuziekschool heeft als doel de verbetering van het muziek- onderwijs voor kinderen van minder goed gesitueerde ouders. Getracht wordt dit doel te bereiken door het geven van cursussen tegen een zeer laag schoolgeld aan kinderen van ouders, wier inkomen een be- paald bedrag, afhankelijk van het aantal kinderen, niet te boven gaat en die mitsdien geacht worden geen particuliere muzieklessen te kunnen bekostigen. De cursus is gesplitst in een eerste deel met een duur van twee jaar, waarin algemeen vormend muziekonderwijs wordt gegeven om een basis te leggen voor een algemene muzikale ontwikkeling, alsmede om de ge- schiktheid te bepalen voor het bespelen van een of ander instrument en een tweede deel met een duur van drie jaar voor het geven van het in- strumentaal onderwijs. Dat de school in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit, dat zij door bijna 600 leerlingen wordt bezocht, waarvan echter een zeer klein gedeelte uit Heemstede afkomstig is. De afstand naar Haarlem blijkt voor velen een groot bezwaar te zijn Daarom is het plan gerijpt een afdeling der school in Heemstede te openen. Uiteraard zullen hiervoor nog al wat kosten moeten worden gemaakt, zoals voor het geven van demonstraties voor ouders en kinderen, om hen kennis te kunnen doen maken met het onderwijs en de resultaten daarvan, het huren van een lokaliteit voor het geven der lessen en het aanschaffen der voor het onderwijs nodige instrumenten en verdere attributen. Daar wij het van groot belang achten, dat tot oprichting van boven- genoemde afdeling wordt overgegaan om een zo groot mogelijk aantal Heemsteedse kinderen in de gelegenheid te stellen tot actieve muziek- beoefening te komen, menen wü, dat het alleszins gerechtvaardigd is een bijdrage van de gemeente te verlenen in de daaraan verbonden kosten. Wij stellen U voor daartoe te besluiten door vaststelling van bijgevoegd ont- werp-besluit. Heemstede, 19 November 1952 Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders BESLUIT: ten laste van de gewone dienst der gemeente-begroting, dienstjaar 1953, een bedrag van 500.uit te trekken, ten einde aan de stichting „Volks- muziekschool voor Haarlem en omstreken" een bijdrage te kunnen verlenen in de kosten van oprichting van een afdeling van die school te Heemstede. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 November 1952. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 37