115 27 November 1952. 4e Afd. DRANKWET. De Raad der gemeente Heemstede; Overwegende, dat het gewenst is dat voor het restaurant en de congres- zaal, te stichten op het terrein, waarop de Internationale Bloemententoon- stell'ing ,,Flora 1953" van 13 Maart tot en met 14 Mei 1953 zal worden gehouden, vergunning wordt verleend voor de verkoop van sterke drank in het klein uitsluitend voor gebruik ter plaatse, voor welke de ver- gunning geldt; Overwegende, dat in het restaurant alle officiële maaltijden en in de congreszaal alle congressen zullen worden gehouden; Overwegende, dat verwacht mag worden, dat tengevolge van de open- stelling bij avond ook van het gedeelte van het tentoonstellingsterrein waarop het restaurant en de congreszaal zullen worden gesticht, van de gelegenheid tot dineren een druk gebruik zal worden gemaakt; Overwegende, dat het wenselijk is dat de bevoegdheid om bij voren- bedoelde gelegenheden dranken aan te bieden, welke zonder ,,vergunning" niet mogen worden verkocht; Overwegende, dat het restaurant en de congreszaal uitsluitend toegan- kelijk zijn voor de bezoekers van de tentoonstelling, zodat niet behoeft te worden gevreesd voor ongewenste gevolgen, voortvloeiende uit een minder gepast gebruik der aangeboden dranken, te meer niet omdat geen enkele vermakelijkheid aan de tentoonstelling is verbonden; Overwegende, dat waar deze tentoonstelling een sterk internationaal karakter draagt, zodat naast vele bezoekers uit het binnenland, ook een groot aantal bezoekers uit het buitenland wordt verwacht, het volkomen gerechtvaardigd moet worden geacht wanneer deze tentoonstelling wordt aangemerkt als een buitengewone inrichting voor maatschappelijk ver- keer; Overwegende, dat het bij Koninklijk Besluit vastgestelde verlaagd maximum der vergunningen voor de verkoop van sterke drank in het klein in deze gemeente is bereikt; Gelet op artikel 3, le lid der Drankwet (S 1931 No. 746) Zijne Excellentie de Minister, belast met de uitvoering van de Drankwet (S 1931 No. 476) voor te stellen aan burgemeester en wethouders dezer gemeente machtiging te verstrekken, om voor het restaurant en de con- greszaal, te stichten op het terrein waarop de Internationale Bloemen- tentoonstelling ,,Flora 1953" zal worden gehouden en welke lokaliteiten deel uitmaken van een buitengewone inrichting voor maatschappelijk ver- keer, tapvergunning te verlenen boven het bij Koninklijk Besluit vast- gestelde verlaagde maximum. BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 November 1952. De secretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 39