116 27 November 1952. gesteld, dat diens moeder, Mevr. de Wed. Houbolt-Wijsmuller, oud 75 jaar, gedurende haar leven het obligatoire recht zal hebben de middelste van de 7 woningen om niet te bewonen, welk recht door haar persoonlijk moet worden uitgeoefend. Indien echter tengevolge van het overlijden van deze gerechtigde binnen 5 jaar het recht tot bewoning vervalt, dan zal dit recht gedurende de aan die 5 jaar ontbrekende tijd toekomen aan de heer Houbolt zelf. Over die ontbrekende periode zal de gemeente dan voor deze woning ook geen huur ontvangen. Gedurende het leven van Mevr. Houbolt of bij overlijden binnen 5 jaar gedurende die 5 jaar zal de gemeente dus een huur derven van f 85.— per maand of f 1020,— per jaar. Het komt ons voor, dat het alleszins gemotiveerd is wanneer de ge- meente in dit bijzondere geval, naast het mooie en zeer te waarderen aan- bod van de heer Houbolt, een bescheiden financieel offer brengt, wanneer daarmede het behoud van het gebouw als eigendom der gemeente kan worden verzekerd, zelfs al zou dit offer iets groter moeten zijn doordat de genoemde huurbedragen wat aan de hoge kant geacht mochten worden. De juiste huren kunnen nader worden vastgesteld. Door de in dit opzicht van particuliere zijde te verlenen financiële medewerking is het offer van de gemeente in elk geval aanzienlijk minder dan wanneer de gemeente deze verbouw zonder deze hulp ter hand had moeten nemen. Het komt ons daarom voor, dat het voorgelegde plan voor verwerkelijking in aan- merking komt. De betrekkelijke commissie uit de Planologische Dienst der provincie Noordholland zal zich ter plaatse een oordeel vormen of het bouwen van de ontworpen woningen in het wandelbos toelaatbaar kan worden geacht. De uitslag van dit onderzoek zal nader worden bericht. Wij koesteren het vertrouwen, dat uitvoering van dit plan ook naar het oordeel van deze commissie volkomen gemotiveerd zal worden geacht. Door deze uitvoering behoeft dan gelukkig geen gebruik gemaakt te worden van de inmiddels door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Afd. Oudheidkunde en Natuurbescherming verleende toe- stemming tot de sloping van de oranjerie. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Gaarne bieden wij U voor de verwerkelijking van de plannen bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 19 November 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 43