117 18 December 1952. 2e Afd. GELDLENINGEN f 250.000.f 125.000.EN 125.000. De Raad der gemeente Heemstede; Gehoord het voorstel van burgemeester en wethouders- Gelet op de artikelen 170 en 228 der Gemeentewet; BESLUIT: ten laste der gemeente Heemstede drie geldleningen aan te gaan groot respectievehjk 250.000. /125.000,- en /125.000.-, tegen een koers van 100%, op te nemen op 1 Mei 1953 en verder op de grondslag van de navolgende voorwaarden: 1. 2. gemeente verbmdt zich om over het onafgeloste nominaal bedrag een rente te betalen naar 4%% (vier en een vierde procent) per iaar vervallende in halfjaarlijkse termijnen, telkens op 1 Mei en 1 Novem- tydVaVk°r h6t e6rSt °P 1 November 1953' over het alsdan verschenen Elke lening zal worden terugbetaald in 40 gelijke jaarlijkse termij- "e"' e hens °P 1 Mel van de betreffende jaren, voor het eerst op 1 Mei 1954. 3. yervroegde geheie of gedeeltelijke aflossing of conversie zal vöör 1 Mei 1963 ruet mogen plaats hebben. Op of na 1 Mei 1963 is de gemeente uitsluitend op de aflossingsverschijndata bevoegd tot ver- vroegde gehele of versterkte aflossing of conversie over te gaan rriits zij daarvan tenminste drie maanden tevoren schriftelijk aan de'geld- gever heeft kennis gegeven. 4. Indien de gemeente van haar bevoegdheid sub 3 gebruik maakt zal zij gedurende het tijdvak van 1 Mei 1963 tot 1 Mei 1968 aan de geld- gever een boete verschuldigd zijn van iy2% en gedurende de volgende jaren van 1% over het bedrag, dat zij aflost boven het sub 2 bepaalde. 5. Alle betahngen zullen zonder kosten voor de geldgever worden gedaan te zijnen kantore of daar, waar hij dit zal bepalen, terwijl geen kwii- ting zal kunnen worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen m het bezit van de geldgever zijn. 6. Indien enige termijn van rente en/of aflossing niet op de verschijndag als boven omschreven mocht zijn betaald, dan vermeerdert het niet betaalde bedrag met een boete van V2 per maand een ingetreden maand als een volle gerekend en wordt al het verschuldigde terstond en meens opvorderbaar. De gemeente zal ingebreke zijn dcor het enkel verloop van de bepaalde termijn zonder ingebrekestelling of soortgehjke acte. De geldgever blijft daarenboven geheel vrii indien emge voor rente en/of aflossing verschuldigde som nîet op de daarvoor bepaalde tijd mocht worden betaald, onverwijld alle zodanige maatregelen te nemen tot behoud van zijn rechten of tot verhaal van zijn vordenng, als de Wet te zijner beschikking stelt en hem nodig or nuttig zullen voorkomen. 7. De geldgever bedingt en de gemeente stemt toe, dat de onderwerpe- hjke lening tot het onafgeloste nominaal bedrag te allen tijde inwissel- baar zal zijn tegen obligaties aan toonder, tot nader alsdan door de geldgever vast te stellen bedragen, voorzien van coupons voor de nog met verschenen rentetermijnen. De kosten op deze omwisseling val- ende komen ten laste van de geldgever. De gemeente is in dat geval bevoegd de eventueel geheven couponbelasting van de opbrengst dier

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 1