22 29 April 1953. 2e Afd. GARANTIE HYPOTHECAIRE GELDLENINGEN N.V. BOCWKAS NOORD-NEDERLANDSE GEMEENTEN. Aan de Raad, In ons voorstel tot het raadsbesluit van 30 October 1952, no. 98, schreven wii reeds, dat aan bouwspaarders bij de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten, die een bepaald bedrag bijeen hebben gebracht en overgaan tot bouw van een woning, voor het ontbrekende bedrag der stichtmgs- kosten door de bouwkas een hypothecaire geidlening wordt verstrekt en dat deze instelling slechts vreemd geld kan opnemen wanneer de betalmg van rente en aflossing van de te verstrekken lening door de gemeente is sreearandeerd. Bij genoemd besluit werd door U voor een aantal deelnemers aan he. ccmplex de gevraagde garantie verleend. Thans wordt voor één deelneemster aan dit complex, die aanvankelyk slechts een hypothecaire geldlening van /2000.— aanvroeg, doch nader f 4500.bleek nodig te hebben, een aanvullende garantie gevraagd. Boven- dien wordt garantie verzocht voor de laatste drie nieuwe deelnemers aan dit complex, benevens voor de 10 deelnemers aan het complex Slotlaan. De deelnemers worden allen in staat geacht hun uit de geldlening voortvloeiende verplichtingen na te komen. Twee deelnemers zijn ouder dan 50 jaar; een daarvan stortte een hoger bedrag ineens, bij de andere wordt de hypotheekacte mede-ondertekend door een meerderjarige zoon. Ten slotte wijzen wij U nog op het bepaalde onder b van het ontwerp- besluit, waarbij de gemeente recht van executie van het onderpand wordt gegeven voor het geval zij op grond van deze garantie mocht worden aangesproken. Wij stellen U voor de gevraagde garantie te verlenen en bieden U hier- toe bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De bij dat besluit behorende staat is voor U ter inzage gelegd. Heemstede, 15 April 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 1